REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jedno dodatkowe akcesorium, które wyróżnia smartfon LG na tle całej konkurencji

Wśród kilku modułów do LG G5 znalazł się jeden szczególnie użyteczny. Szkoda, że nie zauważają go media, a sami Koreańczycy nie chcą się nim chwalić.

14.04.2016
18:08
To nie jest zwykły powerbank - wyjątkowe akcesorium do LG G5
REKLAMA
REKLAMA

W jednym ze swoich tekstów pisałem, że pod względem specyfikacji technicznej sztandarowe smartfony praktycznie niczym się od siebie nie różnią. Nie oznacza to jednak, że urządzenia te są identyczne. Praktycznie każdy model na rynku ma swój wyróżnik.  W przypadku LG G5 jest nim modułowa budowa, która pozwala na wymianę akumulatora. Możliwości tej nie oferuje żaden inny tegoroczny sztandarowiec znanego producenta.

LG w mądry sposób wykorzystuje swoją przewagę.

Koreańczycy oferują posiadaczom LG G5 kupno bardzo ciekawego akcesorium. Na pierwszy rzut oka wygląda on jak zwykły powerbank, ale w środku skrywa akumulator pasujący do sztandarowego smartfonu LG. Szkoda tylko, że obudowa nie jest wyposażona we własne, dodatkowe ogniwa. Mimo wszystko akcesorium to bardzo mi się podoba i gdybym posiadał LG G5, na pewno bym zdecydował się na jego zakup.

Najlepsze akcesorium do LG G5 to drugi akumulator. class="wp-image-491117"

Wpływ na to ma fakt, że jego cena nie jest specjalnie wygórowana i wynosi zaledwie 199 zł. To dużo jak na powerbank o pojemności 2800 mAh, jednak jak na drugi akumulator ze stacją dokującą cena jest jak najbardziej akceptowalna. Wcześniej wiele smartfonów miało wymienne akumulatory, ale korzystanie z nich było wyjątkowo niewygodne. By móc komfortowo korzystać z dwóch baterii, konieczne było naładowanie urządzenia, wyjęcie pełnego akumulatora, podmienienie go na pusty i ponowne naładowanie sprzętu. Bardzo uciążliwy i czasochłonny proces.

W tym przypadku mamy do czynienia ze znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Oba akumulatory można ładować jednocześnie. Z kolei forma powerbanku sprawia, że da się używać ich do uzupełnienia zapasu energii w urządzeniach innych niż smartfony LG. Opisywane akcesorium sprawi, że LG G5 można będzie komfortowo używać nawet w najcięższych warunkach. W razie rozładowania się sprzętu wystarczy przeprowadzić szybką wymianę akumulatora i pracować dalej. Do tej pory można było to robić wyłącznie, jeśli sprzęt był uwiązany kablem do zewnętrznego źródła energii. To ogromny postęp.

Problem krótkiego czasu pracy urządzeń próbowano rozwiązać na różne sposoby.

Czasami wyposażali swoje urządzenia w ogromne akumulatory, które jednak zwiększały wymiary sprzętu. Przykładem tego podejścia jest Asus ZenFone Max. Apple z kolei zaproponowało swoim klientom kupno etui z garbem. Inny producenci dołączali do smartfonów kilka akumulatorów. Jednak najlepsze rozwiązanie tego typu zaproponowało właśnie LG i pozostaje mieć nadzieje, że inni producenci zaczną brać przykład z Koreańczyków. Zaprezentowane akcesorium jest żywym dowodem na to, że najprostsze rozwiązania są zwykle najlepsze.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA