REKLAMA

Znamy polskie ceny modułów i dodatków do LG G5! I... nie wróżymy im sukcesu nad Wisłą

Podczas polskiej premiery LG G5 poznaliśmy oficjalne ceny dodatków towarzyszących najnowszemu smartfonowi Koreańczyków. Niestety nie jest tanio, a to właśnie od ceny będzie zależeć popularność modularnego systemu.

13.04.2016 17.39
LG G5 - poznaliśmy polskie ceny modułów i dodatków!
REKLAMA
REKLAMA

Ceny smartfona LG G5 już od dłuższego czasu są znane. W Polsce zapłacimy za niego 2899 zł. To mniej niż za Samsunga Galaxy S7 (3199 zł w oficjalnej dystrybucji) i HTC 10 (2999 zł za wersję Lifestyle), ale odczuwalnie więcej niż za Huawei P9 (2399 zł).

Debiutowi LG G5 towarzyszą jednak Przyjaciele (LG Friends), czyli cała gama dodatków.

Przyjaciele LG G5 wysoko się cenią

Zacznijmy od najciekawszych nowości, czyli wymiennych modułów. Moduł fotograficzny, zawierający dodatkowy akumulator i przyciski do obsługi, wyceniono na 399 zł. Drugi z modułów, zawierający DAC stworzony z firmą B&O, kosztuje 699 zł.

dav class="wp-image-490985" title=""

Ceny są naprawdę wysokie. Moduł fotograficzny nie poprawia przecież jakości zdjęć, a jest de facto powerbankiem, przy okazji poprawiającym ergonomię i obsługę aparatu. Nie jestem przekonany, czy 399 zł za taki gadżet jest odpowiednią ceną.

Prawdziwym szokiem jest jednak cena modułu DAC. Czy faktycznie zewnętrzny DAC zagra o 699 zł lepiej od wbudowanego? Oczywiście nie sposób tego wycenić, a osoby wrażliwe na jakość dźwięku są grupą, która potrafi dopłacić bardzo dużo w imię nawet delikatnej poprawy jakości.

Warto podkreślić, że moduły są sprzedawane bez dodatkowej baterii (nie licząc wbudowanego akumulatora w moduł fotograficzny). LG umożliwia jednak zakup dodatkowej obudowy typu powerbank za 199 zł.

Dodatki związane z obrazowaniem również nie należą do tanich

Okulary wirtualnej rzeczywistości LG 360 VR wyceniono na… 1999 zł. Dla porównania, okulary Samsung Gear VR kosztują 499 zł. Jasne, rozwiązanie LG ma wbudowany ekran, ale przecież i tak potrzebuje LG G5 do odtwarzania obrazu. Nie jest to sprzęt niezależny.

lg-360-cam-vr-2743 class="wp-image-474420" title=""

Cenę uważam za skrajnie przesadzoną, zwłaszcza, że produktowi jest - mówiąc delikatnie - bardzo daleko do ideału. LG przyznało jednak, że to produkt niszowy, który nie będzie mocno eksponowany w ofercie. Podczas oficjalnej polskiej premiery nawet nie było tego urządzenia na wystawie.

Poznaliśmy także cenę kamery LG 360 Cam. Jest to 1199 zł. To teoretycznie sporo, ale w praktyce trudno znaleźć podobne urządzenie w niższej cenie. Dla porównania, kamera Ricoh Theta S kosztuje ok. 1800 zł, a jej młodsza siostra Theta M15 została wyceniona właśnie na ok. 1200 zł. Tyle tylko, że pod względem możliwości LG 360 Cam będzie konkurować właśnie z droższą wersją Thety.

Nie wróżę sukcesu dodatkom w takich cenach. Gdyby dodatkowe moduły kosztowały 200–300 zł, prawdopodobnie każdy posiadacz LG G5 skusiłby się na taki dodatek, choćby z ciekawości. Przy cenie 699 zł za moduł audio robi się z tego niszowy dodatek dla absolutnych pasjonatów. Chyba nie tędy droga.

Aktualizacja, 15.04.2016

Otrzymaliśmy od LG sprostowanie dotyczące ceny okularów LG 360 VR.

REKLAMA

Wobec tego cena okularów nie wygląda aż tak źle, choć nadal jest dużo wyższa niż w przypadku konkurencji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA