REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Odpowiedź na pytanie "Jaki smartfon wybrać?" nigdy nie była prostsza

14.04.2016
12:22
Jaki smartfon wybrać?
REKLAMA

Odpowiedź na pytanie "jaki smartfon wybrać?" stała się właśnie dziecinna prosta. W tym roku nawet absolutny laik wybierze urządzenie mobilne, którym będzie zachwycony.

REKLAMA

Początkowo miałem zamiar zrobić porównanie pokazujące tegoroczne smartfony warte szczególnej uwagi. Nie ma to jednak najmniejszego sensu. Wszystkie sztandarowe sprzęty wydane w ciągu ostatnich miesięcy są do siebie bardzo podobne. Praktycznie każdy flagowiec ma około 5-calowy wyświetlacz o dużej szczegółowości, procesor Qualcomm Snapdragon 820 lub inny o zbliżonej wydajności, 3-4 GB RAM i 32 GB pamięci flash. Do tego dochodzi akumulator wspierający funkcję szybkiego ładowania, najnowsze standardy łączności i obłędny aparat.

Wystarczy przejrzeć specyfikacje tegorocznych smartfonów.

Dotyczy to całej rynkowej czołówki, czyli modeli Samsung Galaxy S7, LG G5, Sony Xperia X Performance, Huwei P9, HTC 10 oraz Xiaomi Mi5. Pod względem parametrów technicznych wszystkie tegoroczne smartfony z najwyższej półki prezentują się niemal identycznie. Nieliczne różnice, takie jak mniej wydajny układ graficzny w Huawei P9, dostrzegą wyłącznie najwięksi entuzjaści. Zwykły, nawet bardzo wymagający użytkownik, będzie zadowolony z każdego wymienionego wyżej urządzenia.

Rok temu wybór sztandarowego smartfonu nie był tak bezproblemowy. Główną winę za to ponosił Qualcomm, którego układy można znaleźć w największej liczbie sprzętów mobilnych z wyższej półki. Zeszłoroczne procesory Snapdragon 810 były wykonane w przestarzałym procesie technologicznym i wyposażone w nie urządzenia się przegrzewały. To z kolei miało wpływ na obniżenie wydajności, skrócenie czasu działania, a nawet okazjonalne wyłączanie się smartfonów. Najbardziej ucierpieli na tym posiadacze modeli HTC One M9, LG Flex2 oraz Sony Xperia Z3+.

Z tego powodu Samsung w Galaxy S6 zrezygnował ze stosowania procesorów Qualcomma, Huawei wyposażył urządzenia we własne układy Kirin, zaś LG uznał, że w modelu G4 powinien znaleźć się słabszy Snapdragon 808. W tym roku Qualcomm nie ma podobnych problemów, gdyż procesory Snapdragon 820 są produkowane w oparciu o… najnowsze rozwiązania Samsunga. Urządzenia mobilne w końcu działają tak, jak powinny. Są bezproblemowe.

Jaki smartfon wybrać? Odpowiedź jest banalna.

Wybierając urządzenie można w końcu kierować się wyłącznie własnymi preferencjami i cieszącymi nas drobnostkami. Cenisz sobie piękno szklanej obudowy i wodoodporność? Wybierz Samsunga Galaxy S7. Jesteś zaintrygowany modułowymi smartfonami? Kup LG G5. Przyzwyczaiłeś się do nakładki HTC lub Sony? Zdecyduj się na jeden z tych sprzętów. Wybór należy do ciebie.

REKLAMA

Po raz pierwszy od dawna do kupna świetnego smartfonu nie są ci potrzebne rady ekspertów. Wystarczy, że masz odpowiednio zasobny portfel lub... odpowiednio wysoki abonament.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA