Tech  / News

Qualcomm twierdzi, że Snapdragon 810 nie trafi do tegorocznych flagowców Samsunga

Standardem stało się, że niemal wszystkie flagowe telefony były wyposażone w układy Qualcomma. Z układów tych korzystały największe na rynku firmy. Nawet Samsung, który stosował Qualcommy, bo nie nadążał z produkcją własnych układów Exynos.

Teraz okazuje się, że trend ten może się odmienić. W swoim ostatnim raporcie finansowym Qualcomm przewiduje, że ich najnowszy Snapdragon 810 nie pojawi się w tegorocznych flagowcach pewnej dużej firmy. Skoro Qualcomm przyznaje się, że istnieje takie ryzyko, coś musi być na rzeczy. Zwłaszcza że informacja ta doskonale łączy się z doniesieniami Bloomberga, według których Samsung z powodu nadmiernego przegrzewania się nie będzie stosować go w następnej generacji smartfonów z serii Galaxy S.

qualcomm-snapdragon

Choć sytuacja ta jest pewnym problemem dla Qualcomma, amerykańska firma nie powinna się zbytnio nim przejmować. W końcu przewidywane zyski firmy spadły z 26,8-28,8 mld dol. do 26-28 mld dol., co nie wpłynie znacząco na jej działanie.

Co więcej, inne firmy nie planują zarzucenia współpracy z Qualcommem. Doskonałym tego przykładem jest LG, który postanowił zastosować Snapdragona 810 w swoim smartfonie G Flex 2.

Zarówno kierownictwo Qualcomma, jak też LG utrzymują, że układ ten nie ma problemów z zachowaniem odpowiedniej temperatury i się nie przegrzewa.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst