REKLAMA

Legendy polskie wracają! Tomasz Bagiński pokaże trzy nowe filmy

Podobał ci się „Smok” i „Twardowsky” od Platige Image? Cykl Legendy polskie powróci z nowymi produkcjami!

11.04.2016 13.54
Legendy polskie wracają! Tomasz Bagiński pokaże trzy nowe filmy
REKLAMA
REKLAMA

Cykl Legendy polskie to komercyjne przedsięwzięcie, które w bardzo niesztampowy sposób promowało serwis Allegro. Cykl powstał przy udziale Platige Image, Fish Ladder oraz sześciorga autorów, którzy na potrzeby specjalnie wydanego ebooka napisali sześć opowiadań będących wariacją na temat polskich legend. Ebook może pobrać za darmo każdy zainteresowany.

Najbardziej medialną częścią przedsięwzięcia były dwa filmy krótkometrażowe, które wyreżyserował sam Tomasz Bagiński. Po kontrowersyjnym „Smoku” z Jerzym Stuhrem zobaczyliśmy „Twardowsky’ego”, w którym zagrali Robert Więckiewicz i Aleksandra Kasprzyk.

Założeniem przyświecającym całej akcji było pokazanie klasycznych polskich legend i baśni w nowym wydaniu.

Science fiction w połączeniu ze Smokiem wawelskim nie wszystkim przypadło do gustu, ale osobiście bardzo doceniam tę inicjatywę. Po pierwsze, jest nieszablonowa i świetnie zrealizowana, a po drugie, promuje Allegro w sposób bardzo nienachalny. Więcej w tym pasji i kreatywności niż marketingu, a to się ceni.

BAZYLISZEK_październik 2016 class="wp-image-490343"

Filmy zrealizowane w ramach Legend polskich odnotowały ponad 6 mln odsłon, a ebooka pobrano 20 tys razy.

Zespół twórców idzie za ciosem. Do końca roku zobaczymy trzy nowe filmy: „Twardowsky 2.0”, „Bazyliszek” i „Jaga”.

Trzy nowe filmy będą częścią czegoś, co twórcy określają mianem „legendarnego uniwersum”. Wszystkie historie będą się więc działy w jednym świecie, w którym panują te same reguły. "Twardowsky 2.0" powinien mieć premierę we wrześniu, "Bazyliszek" w październiku, a "Jaga" w grudniu.

Nowe filmy cyklu Legendy polskie mają być dłuższe i bogatsze w efektowne ujęcia. Pojawią się w nich także animowane potwory.

 class="wp-image-490344"
REKLAMA

Więcej informacji na temat nowej edycji Legend polskich można było usłyszeć na konwencie Pyrkon. Jeśli nie miałeś okazji, Allegro podzieliło się obszerną relacją (48 min!), w której twórcy zapowiadają nowy materiał.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA