REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Legendy polskie wracają! Tomasz Bagiński pokaże trzy nowe filmy

Podobał ci się „Smok” i „Twardowsky” od Platige Image? Cykl Legendy polskie powróci z nowymi produkcjami!

11.04.2016
15:54
Legendy polskie wracają! Tomasz Bagiński pokaże trzy nowe filmy
REKLAMA
REKLAMA

Cykl Legendy polskie to komercyjne przedsięwzięcie, które w bardzo niesztampowy sposób promowało serwis Allegro. Cykl powstał przy udziale Platige Image, Fish Ladder oraz sześciorga autorów, którzy na potrzeby specjalnie wydanego ebooka napisali sześć opowiadań będących wariacją na temat polskich legend. Ebook może pobrać za darmo każdy zainteresowany.

Najbardziej medialną częścią przedsięwzięcia były dwa filmy krótkometrażowe, które wyreżyserował sam Tomasz Bagiński. Po kontrowersyjnym „Smoku” z Jerzym Stuhrem zobaczyliśmy „Twardowsky’ego”, w którym zagrali Robert Więckiewicz i Aleksandra Kasprzyk.

Założeniem przyświecającym całej akcji było pokazanie klasycznych polskich legend i baśni w nowym wydaniu.

Science fiction w połączeniu ze Smokiem wawelskim nie wszystkim przypadło do gustu, ale osobiście bardzo doceniam tę inicjatywę. Po pierwsze, jest nieszablonowa i świetnie zrealizowana, a po drugie, promuje Allegro w sposób bardzo nienachalny. Więcej w tym pasji i kreatywności niż marketingu, a to się ceni.

BAZYLISZEK_październik 2016 class="wp-image-490343"

Filmy zrealizowane w ramach Legend polskich odnotowały ponad 6 mln odsłon, a ebooka pobrano 20 tys razy.

Pierwotnie projekt był dedykowany wyłącznie do grupy młodych ludzi, poniżej 18. roku życia. Z naszej perspektywy miał być po prostu inną formą komunikacji reklamowej - rodzajem sponsoringu - zdradza Marcin Dyczak, dyrektor marketingu Allegro. Tymczasem przebiliśmy 6-krotnie nasze oczekiwania. Według mnie oznacza to, że ludzie po prostu chcą polskich produkcji, które nie są melodramatyczne, martyrologiczne lub komediowo-romantyczne - dodaje Dyczak.

Zespół twórców idzie za ciosem. Do końca roku zobaczymy trzy nowe filmy: „Twardowsky 2.0”, „Bazyliszek” i „Jaga”.

Trzy nowe filmy będą częścią czegoś, co twórcy określają mianem „legendarnego uniwersum”. Wszystkie historie będą się więc działy w jednym świecie, w którym panują te same reguły. "Twardowsky 2.0" powinien mieć premierę we wrześniu, "Bazyliszek" w październiku, a "Jaga" w grudniu.

Przy tej skali sukcesu nie mogliśmy pozwolić Twardowsky’emu tak po prostu odlecieć. Zwłaszcza, że otworzyliśmy sobie furtkę do kontynuacji w ostatniej scenie filmu – wyjaśnia reżyser, Tomasz Bagiński.

Nowe filmy cyklu Legendy polskie mają być dłuższe i bogatsze w efektowne ujęcia. Pojawią się w nich także animowane potwory.

 class="wp-image-490344"
REKLAMA

Pierwsze filmy były pewnego rodzaju testem, sprawdzeniem, czy jest zapotrzebowanie na tego typu historie. Teraz wiemy, że ono faktycznie jest. Kolejne historie są zaplanowane z większym rozmachem, dłuższe, a także - mam nadzieję - ciekawsze. Bardzo ważne były też dla nas oceny widzów, zarówno w przypadku “SMOKA”, jak i “TWARDOWSKY’iego”. Wszystkie opinie wzięliśmy sobie do serca i myślę, że będzie to widać w nowych filmach. Poza tym pojawią się legendarne potwory, postaci i mój własny faworyt - absolutnie wypasione i oryginalne polskie Piekło – podsumowuje Bagiński.

Więcej informacji na temat nowej edycji Legend polskich można było usłyszeć na konwencie Pyrkon. Jeśli nie miałeś okazji, Allegro podzieliło się obszerną relacją (48 min!), w której twórcy zapowiadają nowy materiał.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA