REKLAMA

Oto „Twardowsky” - nowy film Tomasza Bagińskiego

Minęły dwa tygodnie od premiery filmu „SMOK”, a to oznacza, że w końcu możemy zobaczyć drugi z filmów krótkometrażowych, które w ostatnim czasie stworzył Tomasz Bagiński wraz z twórcami z Platige Image oraz Fish Ladder. Tym razem przenosimy się daleko poza Ziemię.

15.12.2015 09.09
Oto „Twardowsky” – nowy film Tomasza Bagińskiego
REKLAMA
REKLAMA

Dwa tygodnie temu mogliśmy obejrzeć film „SMOK”, który otwierał głośną akcję promocyjną Allegro. Twórcy filmowi oraz polscy pisarze wzięli na warsztat polskie legendy, które przedstawili w zupełnie nowym świetle. Pomysł polegał na tym, aby znane, choć nieco zakurzone historie, opowiedzieć na nowo, w sposób nowoczesny i przemawiający do współczesnego odbiorcy.

W ten sposób wszyscy zainteresowani mogli (i nadal mogą) pobrać bezpłatnego ebooka pod tytułem „Legendy polskie” zawierającego sześć opowiadań bazujących na klasycznych polskich legendach. Tomasz Bagiński pokazał także film „SMOK”, który w spektakularny, choć dość kontrowersyjny sposób opowiedział legendę o Smoku wawelskim w konwencji science-fiction.

Teraz możemy zobaczyć drugi (i ostatni) z filmów, jakie Tomasz Bagiński przygotował dla Allegro. Film nosi tytuł „Twardowsky” i przedstawia futurystyczną wizję legendy o Panu Twardowskim. Akcja nawiązuje do opowiadania i dzieje się na Księżycu. Film jest utrzymany w konwencji science-fiction, a więc nie mogło zabraknąć nowoczesnych stacji kosmicznych i jeździków na naszym naturalnym satelicie. W filmie Pana Twardowsky’ego zagrał Robert Więckiewicz, a w rolę diabła pod postacią pięknej kobiety wcieliła się Aleksandra Kasprzyk.

REKLAMA

Więcej o projekcie Legendy Polskie dowiesz się z mojej rozmowy z pomysłodawcą projektu, Krzysztofem Noworytą.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA