Sprzęt  / Recenzja

W HTC 10 można się zakochać - pierwsze wrażenia po kilku godzinach

239 interakcji
dołącz do dyskusji

Od kilku godzin mam okazję używać smartfonu HTC 10. Model ten prezentuje się prześlicznie i naprawdę łatwo się w nim zakochać. Zobaczcie zresztą sami, jak prezentuje się na zdjęciach. 

Biorąc po raz pierwszy HTC 10 do ręki nie sposób nie odczuć, jak dobrze wykonane jest to urządzenie. Smartfon jest ciężki, wyczuwalny i, jakby banalnie to nie zabrzmiało, dobrze leży w dłoni. Zastosowano w nim wiele ciekawych rozwiązań, takich jak karbowany przycisk blokady oraz znajdujący się z przodu czytnik linii papilarnych.

Wygodne korzystanie z ostatniego wymienionego elementu wymaga odpowiedniego przyzwyczajenia. Osoba używająca iPhone'a lub innego urządzenia o podobnej budowie instynktownie spodziewa się, że pod ekranem znajdzie fizyczny przycisk. Niestety podczas używania czytnika linii papilarnych w HTC 10 można łatwo zahaczyć palcem o znajdujące się obok przyciski dotykowe. To spora wada, która na początku utrudnia używanie sprzętu.

HTC 10 - najlepsze smaczki

Mimo że HTC 10 pod względem specyfikacji nie wyróżnia się wśród konkurencji, ma wiele ciekawych rozwiązań. Najważniejsze z nich to oprogramowanie.

Tajwańczycy weszli ostatnio w partnerstwo z Google. Dzięki temu udało się niemal całkowicie pozbyć z systemu zbędnych programów. Aplikacje nie dublują się i nie zajmują cennego miejsca w pamięci, zaś smartfon działa szybciej.

Partnerstwo z firmą z Mountain View przełoży się również na szybsze otrzymywanie aktualizacji. Wszystkie smartfony HTC z wyższej półki, w tym HTC 10, mają otrzymywać aktualizacje systemu razem z Nexusami. Czy tak faktycznie będzie, przekonamy się dopiero pod koniec roku, gdy premierę będzie miał Android N.

HTC 10 - cena i dostępność

Warto wspomnieć też o koszcie sprzętu. Cena HTC 10 jest bardzo wysoka i wynosi 2999 zł… za wersję Lifestyle, czyli tę słabszą - z procesorem Snapdragon 652 i 3 GB pamięci RAM.

Wydajniejszy model smartfonu w Polsce będzie dostępny tylko u operatorów, konkretnie w T-Mobile i Play.

Warto jednak pamiętać, że w tej cenie otrzymujemy szybką ładowarkę i dobrej jakości słuchawki. Dodatkowo osoby, które kupią smartfon na wolnym rynku i się zarejestrują zakup na stronie HTC, otrzymają za darmo pokrowiec na telefon.

Nie sprawia to, że HTC 10 staje się tańszy, ale choć trochę pozwala uzasadnić jego wysoką cenę. 

Kliknij i zobacz HTC 10 - galeria zdjęć

Czytaj również: HTC 10 w pigułce - pierwsze wrażenia Spider's Web

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst