REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sony znów chce zawojować rynek mobilny. Będzie wydawać gry na Androida i iOS

Kolejna firma zajmująca się rynkiem gier wideo ma zamiar zaatakować rynek mobilny. Producent PlayStation idzie śladami Nintendo i ma zamiar wprowadzić nowe gry Sony na smartfony i tablety. To nie pierwszy raz, kiedy Japończycy chcą rozszerzyć swoją ofertę w tym segmencie.

24.03.2016
13:59
Nowe gry Sony na smartfony
REKLAMA
REKLAMA

Piekło zamarzło, kiedy Nintendo ogłosiło swoje plany dotyczące rynku mobilnego. Właściciele takich marek jak Mario, Pokemon i Zelda chcą dać zaistnieć swoim najbardziej znanym IP na smartfonach i tabletach w oficjalny sposób. W tyle nie chce pozostać Sony, które również szykuje mobilną ofensywę.

Nowe gry Sony na smartfony i tablety.

Japończycy powołują nowy dział w firmie, który będzie się zajmował produkcją gier na platformy mobilne. Oznacza to, że ikoniczne postaci z gier mogą doczekać się swoich własnych produkcji pisanych od razu z myślą o smartfonach i tabletach, a nie tylko portów gier wydanych wcześniej na konsole PlayStation.

Nowy dział zostanie uruchomiony 1 kwietnia i tego dnia powinniśmy otrzymać więcej informacji. Jak na razie podano do wiadomości tyle, że firma zainteresowana jest Androidem i iOS. Najwyraźniej nie bierze jak na razie pod uwagę Windows Phone.

Jak na razie nie wiadomo, które konkretnie serie i IP doczekają się nowych mobilnych odsłon.

Jest też jedna zła wiadomość z perspektywy mieszkańców Europy i Stanów Zjednoczonych - w pierwszej kolejności gry Sony na smartfony i tablety trafią na rynek azjatycki. To też nie pierwszy raz, kiedy Sony chce zaistnieć w świecie mobilnym. Firma ma w swojej ofercie nie tylko konsole do gier, ale też smartfony i tablety - których brakuje Nintendo.

Co prawda dział mobilny, w przeciwieństwie do dochodowego PlayStation, przynosi straty i ciągnie w dół całą firmę, ale Japończycy nie mają zamiaru się poddawać.

Już w przeszłości gry z PlayStation były udostępniane na urządzeniach mobilnych. Do sprzedaży trafiła nawet Xperia Play, czyli smartfon z kontrolerem do gier chowanym w obudowie. Urządzenie nie sprzedało się jednak na tyle dobrze, by Sony przygotowało jego następcę.

Marka PlayStation zniknęło ze świata mobilnego, ale Sony się nie poddaje i chce teraz spróbować jeszcze raz zawojować mobilny świat. Nie jest to zaskoczeniem biorąc pod uwagę to, ile zarabiają deweloperzy na grach mobilnych i mikrotransakcjach - a potencjał dostrzega nawet Nintendo.

REKLAMA

Już teraz na urządzenia z Androidem można strumieniować obraz gier z PlayStation dzięki funkcji Remote Play. Teraz możemy spodziewać się zupełnie nowych produkcji, które będą uruchamiane na smartfonach i tabletach natywnie.

Nowym działem mobilnym Sony o nazwie Forward Works pokieruje Atsushi Morita, obecny szef SCE na rynek japoński i azjatycki. Pomagać mu będzie Andrew House, obecny CEO w SCE.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA