REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Remote Play na Xperiach - Sony rozwija marzenie o graniu bez barier, zabija przy tym PS Vitę

Funkcja Remote Play to jeden z największych argumentów przemawiających za kupnem PlayStation Vity. Chociaż handheld Sony nie może pochwalić się spektakularnymi produkcjami na drugą połowę 2014 roku, tak komfort grania w tytuły dedykowane PlayStation 4 na mobilnym sprzęcie stanowi jego niemały atut. W Sony postanowili wsadzić w Vitę kolejną szpilkę, rozszerzając usługę Remote Play na pierwsze smartfony.

03.09.2014
22:26
Remote Play na Xperiach – Sony rozwija marzenie o graniu bez barier, zabija przy tym PS Vitę
REKLAMA
REKLAMA

To już oficjalne. Funkcja Remote Play, która pozwala na strumieniowanie obrazu z konsoli PlayStation 4, trafi na inne urządzenia Sony. Dotychczas taką opcję oferowała jedynie PlayStation Vita, co znacząco podnosiło atrakcyjność tego sprzętu. Zwłaszcza w kontekście rozczarowującej ilości głośnych produkcji ekskluzywnych na drugą połowę 2014 roku.

playstation now ps vita

„Wyłączność” Remote Play dla handhelda kończy się wraz z nadejściem Sony Xperii Z3, Xperii Z3 Compact oraz Xperii Z3 Tablet Compact.

Posiadacze tych urządzeń będą mogli za ich pomocą strumieniować obraz z PlayStation 4, jak dotychczas robiła to przenośna konsola. „-Zaraz, zaraz! A co ze sterowaniem?” – możecie słusznie zapytać. Vita posiada przecież oba analogi, przyciski kierunkowe, przyciski funkcyjne, L1 oraz R1, z kolei tylny panel dotykowy z dyskusyjnym powodzeniem zastępuje lewy oraz prawy spust na kontrolerze. Mobilni producenci w ostatnich latach dokonali niesamowitego postępu w dostosowywaniu dotykowego sterowania do naszych wymagań, lecz to wciąż zaledwie niewygodna namiastka grania z padem w ręku.

xperia z3 remote play 2

Jak się okazuje, usługa Remote Play dla smartfonów Sony będzie wspierała bezprzewodowe kontrolery DualShock 4.

To o tyle wygodne, że do połączenia między urządzeniami nie będziemy potrzebować żadnych kabli. Dzięki technologii bluetooth kontroler porozumie się z Xperią, co od pewnego czasu nie jest żadną nowością. Smartfony Sony już wcześniej oferowały kompatybilność z DualShockami, chociaż dotychczas ta na niewiele się im zdawała. Koncepcja usługi Remote Play uruchamianej na Xperii całkowicie zmienia postać rzeczy.

Co więcej, Sony zaoferuje specjalną przystawkę łącząca oba urządzenia. Ta nazywa się roboczo Game Control Mount GCM10 i została stworzona z myślą o wszystkich mobilnych urządzeniach Sony, włącznie z Xperią Z3 Tablet Compact. Dzięki wykorzystaniu mocnej przyssawki GCM10 nie będzie ograniczone do konkretnych modeli telefonów, radząc sobie w przyszłości również z modelami konkurencji. Musicie przyznać, że konstrukcja wraz ze smartfonem i padem do złudzenia przypomina idee stojące za Nvidią Shield czy kontrolerami MOGA.

xperia z3 remote play 1

Możliwość uruchomienia gier z PlayStation 4 na ekranie smartfona to bez dwóch zdań kapitalna wiadomość. Boli mnie jedynie, że traci na tym sama PS Vita

REKLAMA

Dotychczas to właśnie Remote Play było jedną z największych, naprawdę unikalnych zalet handhelda. Jak pokazuje konferencja Sony na IFA 2014, Japończycy nie boją się ponoszenia ofiar w celu zrealizowania swojego marzenia oraz dalekosiężnego planu.

Tym jest możliwość uruchamiania gier z rodziny PlayStation na każdym możliwym sprzęcie, niekoniecznie Sony. W końcu to właśnie na licencjach związanych z grami, nie na konsolach, zarabia japoński gigant. Z kolei kiedy gracz stanie przed wyborem - kupić Vitę dla strumieniowania obrazu czy wykorzystać smartfona, którego ma się już w kieszeni - tutaj decyzja zdaje się być oczywista.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA