Biznes  / News

Film z ataku na warszawskie samochody Ubera. Autorzy śmieją się w twarz

183 interakcji
dołącz do dyskusji

Rano informowaliśmy, że w nocy z piątku na sobotę warszawskie samochody Ubera zostały oblane mieszanka oleju samochodowego i odchodów. Teraz osoby, najprawdopodobniej powiązane z atakującymi, opublikowały film z całej akcji.

Profil Taryfa24, czyli facebookowy „Taksówkarski Serwis Informacyjny” opublikował wideo, na którym widzimy, jak „nieznani sprawcy” niszczą auta kierowców Ubera. Do incydentów doszło w nocy pod kilkoma popularnymi, warszawskimi klubami. Sprawcy atakowali pojazdy Ubera, gdy te przywoziły pod lokale swoich klientów.

Autorzy profilu Taryfa24 twierdzą, że opublikowane na Facebooku wideo jest dowodem, że nie mają oni nic wspólnego z tymi atakami. Tłumaczą, że nie mogli atakować, gdy trzymali kamerę i filmowali, jak samochody są polewane czarną, śmierdzącą cieczą przez sprawców. Takimi komentarzami śmieją się nam wszystkim w twarz.

Niestety fakty, iż osoby prowadzące Taksówkarski Serwis Informacyjny są doskonale poinformowane o szczegółach akcji, zapowiadają, że dzisiejszej nocy również dojdzie do incydentów oraz ubiegłej nocy filmowali auta nie w momencie ataku, ale jeszcze przed nim, czyli zdradzając, że wiedzieli, który samochód w danej chwili będzie atakowany, to można im zarzucić pomocnictwo w akcie wandalizmu.

Komentarz profilu Taryfa24 do filmu, który opublikowano na Facebooku
Komentarz profilu Taryfa24 do filmu, który opublikowano na Facebooku

Zobacz film z ataku na samochody Ubera

PAMIĘTACIE, CO SIĘ DZIAŁO ROK TEMU 🙂 ?Dokładnie równo rok temu (noc 18 na 19 marca 2016 r.)przechodziliśmy przypadkiem, z tragarzami, a tu nagle :-)Wydarzenie odbiło się szerokim echem w całym kraju i było wybrykiem ,,nieznanych sprawców", których nigdy nie rozpoznano :-)Podejrzenia padły na taksówkarzy (wszystkich:-)), podejrzewano również prowokację na zlecenie Ubera, a nawet, co jest najśmieszniejsze, nas :-)Kimkolwiek byli ,,nieznani sprawcy", ich działania stały się przełomem wwalce z szarą strefa taxi. Okazało się, ze w wyniku nagłośnienia incydentu, władze ,,raczyły" zauważyć problem i rozpoczęły skoordynowane działania kontrolne nielegalnego przewozu osób. Pamiętajmy, że przedtem kontrole były raczej sporadyczne…Niedługo potem powołano też ,,komisję" przy Ministerstwie Infrastruktury, która miała rozprawić się z szarą strefą taxi. Niestety, z różnych powodów, efekt jej prac rozczarowuje, okazał się nie do przyjęcia dla większości taksówkarzy.Jaki z tego morał? Nie chcemy Wam podpowiadać, osadźcie sami :-)W związku z licznymi oskarżeniami o udział w wczorajszych incydentach, chcielibyśmy zauważyć, że nie mogliśmy, niestety, nikogo polewać gównem, czy innym śmierdzącym syfem, bo trzymaliśmy w tym czasie kamery w rękach ! Efektem jest film poniżej…Mimo fali hejtu, nie cenzurujemy komentarzy, nie dość, że świadczą o poziomie umysłowym komentatorów, ale również o tym, że cios był skuteczny i bolesny :-)Podejrzewamy, że to nie jest ostatnie słowo ,, nieznanych sprawców " :-)Zresztą dziś, podobno, też coś będzie :-)Będziemy relacjonować na bieżąco…Tymczasem życzymy miłego oglądania 🙂

Opublikowany przez Taryfa24 Sobota, 19 marca 2016

 

Serwis Bezprawnik.pl informuje, że „zamaskowani >>nieznani sprawcy<< dopuścili się złamania prawa. W rezultacie kierowcom Ubera nie tylko przysługuje cywilne roszczenie odszkodowawcze za zniszczoną karoserię (nie będę może szła w kierunku amerykańskiego serialu i wygłupiała się z tyradami o naruszeniu dóbr osobistych, choć teoretycznie również jest to możliwe), ale przede wszystkim sytuację powinny zbadać organy ścigania.”

W pierwszej kolejności przesłuchany – póki co tylko w charakterze świadka – powinien zostać administrator fanpage’a Taryfa24. Oczywiście na wniosek samych pokrzywdzonych, w trybie art. 288 kodeksu karnego (lub, jeśli waga czynu nie była dostatecznie wysoka, analogicznego przepisu z kodeksu wykroczeń) – pisze Maja Werner na Bezprawnik.pl.

Kontaktujemy się z przedstawicielami Ubera w Polsce, aby uzyskać w tej sprawie więcej informacji. O szczegółach będziemy informować na łamach Spider’s Web.

Sprawdź też:

*Wszystkie zdjęcia pochodzą z Taksówkarskiego Serwisu Informacyjnego – Taryfa24. Spider’s Web zamazał twarze kierowców Ubera i numery rejestracyjne pojazdów.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst