Spiders Web  / News

TechMoto Spider’s Web, czyli ruszamy z blogiem o technologiach w motoryzacji

240 interakcji
dołącz do dyskusji

Gdy pod koniec listopada ogłaszaliśmy zmiany na Spider’s Web, który z opinii i analiz nt. technologii stał się blogiem blisko technologii, to pracowaliśmy już nad projektami, które miały wykorzystać i sankcjonować tę fundamentalną z punktu widzenia naszego medium transformację.

Dziś możemy ogłosić powstanie pierwszego z nich - TechMoto, czyli nowego bloga w ramach Spider’s Web poświęconego technologiom w motoryzacji, którego będziemy tworzyć we współpracy z Toyotą.

Fani motoryzacji widzą to od dawna - dziś, w połowie drugiej dekady XXI w., samochody to już nie tylko motoryzacyjna technika; to także, a może i przede wszystkim, technologie. I wcale nie chodzi tylko o wykorzystywanie wyświetlacza na desce rozdzielczej do prezentacji treści ze smartfonów. Chodzi o niesamowity rozwój pojazdów elektrycznych i autonomicznych oraz o fundamentalną zmianę postrzegania samochodu jako kolejnego urządzenia w naszej osobistej chmurze.

Lawina ruszyła - zmiany, jakie czekają rynek automoto w najbliższych latach, kompletnie przewartościują to, o czym dziś myślimy mówiąc „samochód”. Chcemy na Spider’s Web to opisywać i analizować.

techmoto, landing

Kto jak nie Toyota byłby lepszym partnerem przy sekcji TechMoto na Spider’s Web? To w końcu ta japońska marka jest pionierem w technologiach hybrydowych. Przypomnijmy, że to Prius był pierwszym masowo produkowanym pojazdem z napędem hybrydowym na świecie. Dziś Toyota, również jako pierwsza marka moto na świecie, sprzedaje Mirai - pierwszy na taką skalę produkowany samochód zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Uspokajam jednak - TechMoto Spider’s Web będzie w pełni otwartym blogiem na pozostałe marki motoryzacyjne. Zresztą warto się przekonać samemu - na start TechMoto przygotowaliśmy kilkadziesiąt tekstów nt. różnych aspektów współczesnych technologii w motoryzacji.

Mam nadzieję, że TechMoto stanie się bardzo ważną częścią Spider’s Web. Liczę też na to, że nowy blog przypadnie do gustu naszym Czytelnikom. Choć tego ostatniego to akurat jestem pewien, patrząc po statystykach i zaangażowaniu przy dotychczasowych tekstach nt. motoryzacji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst