REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Spider’s Web - Blog Blisko Technologii

Spider’s Web ma 5 lat. W ciągu tych długich 5 lat zmieniło się wiele, także charakter Spider’s Web. Od bloga z analizami i opiniami nt. wydarzeń na rynku technologicznym przeszliśmy płynnie w kierunku medium blogowego o znacznie szerszym zakresie tematycznym, choć wciąż blisko technologii. Czas usankcjonować te zmiany.

27.11.2015
15:44
Spider’s Web – Blog Blisko Technologii
REKLAMA
REKLAMA

Dotychczas Spider’s Web posługiwał się hasłem: „opinie i analizy na temat technologii”. Od dzisiaj będziemy „blogiem blisko technologii”. To dla nas bardzo ważna zmiana. Taka, która sankcjonuje dotychczasowe zmiany i taka, która nakreśla kierunek rozwoju Spider’s Web na nadchodzące lata.

Jedno się nie zmienia - byliśmy, jesteśmy i będziemy blogiem.

To dla nas fundamentalna sprawa. To nas wyróżnia od innych internetowych tworów medialnych, w tym głównie od portali i serwisów. Dla nas blog to rodzaj treści, a nie struktura medium. Tak więc mamy redakcję, mamy wydawców, ale treści blogowe. I tak pozostanie.

W ciągu tych 5 lat Spider’s Web stał się blogiem z kilkunastoma blogerami. W ostatnich miesiącach ustabilizowaliśmy skład redakcji. Udało nam się stworzyć grupę blogerów, z których każdy specjalizuje się w komentowaniu nieco innych tematów. Nie ograniczamy się jedynie do głównego nurtu technologii. Mamy blogera piszącego o sprawach naukowych, mamy blogera opisującego swoje niesamowite podróże po Azji, mamy blogera kapitalnie piszącego o grach, mamy blogera opiniującego rynek foto.

Od 2014 r. Spider’s Web wykorzystujemy także do promocji wybranych tekstów z dwóch innych blogów w naszej grupie: sPlay.pl, który skupia się na opisywaniu cyfrowej rozrywki oraz Bezprawnik.pl, blog nt. współczesnych problemów prawnych.

To naturalne, że Spider’s Web ewoluuje.

Spider’s Web to blog, który zmienia się wraz z ludźmi tworzącymi go. Każdy z nas się rozwija, zmienia nieco zainteresowania, na wiele spraw mamy inną optykę, niż kilka lat temu. Zmienia się też nasza widownia. W 2010 r. docieraliśmy do 100 tys. osób, dziś czyta nas niecałe 2 mln.

Blog Blisko Technologii pozwoli nam swobodnie inwestować w nowe pomysły, chociażby takie jak Spider’s Web TV, Spider’s Web Stories, czy Spider’s Web Azja. A my chcemy się rozwijać, chcemy podejmować nowe tematy, chcemy docierać do jeszcze większej liczby czytelników.

Obok marketingowego claimu, aktualizujemy także nasz sygnet. Żegnamy się z wysłużonym "S" na rzecz..., no sami oceńcie - nasz nowy sygnet ma odzwierciedlać z jednej strony pytania, które sobie na co dzień zadajemy w naszej pracy, a z drugiej dyskusje, które toczymy z naszymi Czytelnikami.

REKLAMA

Zaktualizowaliśmy także stronę główną Spider’s Web. Przyspieszyliśmy jej wczytywanie się i działanie, ujednoliciliśmy wygląd kafli z tekstami, zmniejszyliśmy liczbę promocyjnych widgetów.

Witajcie na Spider’s Web, blogu blisko technologii. Dziękuję, że jesteście z nami!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA