Sprzęt  / News

Wszystkie sztandarowe Samsung Galaxy z Androidem Marshmallow już od lutego

146 interakcji
dołącz do dyskusji

Samsung wyraźnie nie nadąża za Googlem jeżeli chodzi o wypuszczanie nowych wersji oprogramowania dla swoich telefonów. Na szczęście wygląda na to, że nasza cierpliwość w końcu zostanie zaspokojona.

Android w wersji od Samsunga w sposób znaczący różni się od wersji, która zapewnia Google. Koreański gigant usprawnia według swojej wizji udostępniany przez swojego partnera system operacyjny na wiele sposobów, trudno się więc dziwić, że nawet sztandarowe modele urządzeń Samsunga nadal nie otrzymały aktualizacji do Androida Marshmallow, mimo iż system ten w wersji od Google’a pojawił się już kwartał temu.

Wiele wskazuje jednak na to, że możemy już przestać narzekać i szykować się na dużo darmowej dobroci. Jak donosi serwis 9to5Google, i co potwierdza nasze wewnętrzne źródło w Samsungu, telefony Galaxy S6, Galaxy S6 edge oraz Galaxy Note 5 otrzymają aktualizację do Androida Marshmallow już w przyszłym miesiącu.

Samsung Galaxy - harmonogram aktualizacji do systemu Android Marshmallow

Samsungowy Android Marshmallow ma zostać wizualnie odświeżony, w tym kolorystycznie. Niebieskie ornamenty zostaną zmienione na białe, a całość ma wyglądać nieco lżej i bardziej zwarcie, w tym animacje. System ma też otrzymać wiele usprawnień jeżeli chodzi o wydajność pracy. Aktualizacja będzie oczywiście zawierać również wszystkie wprowadzone przez Google’a usprawnienia i nowe API.

A co przygotował sam Google?

W Androidzie Marshmallow użytkownik będzie miał pełną kontrolę nad tym, do czego dana aplikacja ma dostęp. Co więcej, każda aplikacja będzie musiała prosić użytkownika o zgodę przy pierwszym skorzystaniu z danej opcji. Android 6.0 Marshmallow wprowadza również kontrolę nad zainstalowanymi aplikacjami, które otwierają się w oknach (np. Facebook Messanger) oraz takimi, które mają możliwość zmiany ustawień telefonu lub tabletu.

Wartą odnotowania zmianą są tzw. custom tabs, czyli karty przeglądarki Chrome, które będą mogły działać wewnątrz aplikacji. Jednak to Now on Tap to jedna z ważniejszych zmian w systemie. To funkcja inteligentnego asystenta, który działa w tle podczas korzystania z różnych aplikacji. Now on Tap potrafi „skanować” i „rozumieć” to, co wyświetla się w danej chwili na ekranie, oraz może oferować inteligentne, dopasowane do kontekstu podpowiedzi. Now on Tap wyłapuje kontekst rozmów, rozpoznaje obrazy, miejsca, lokalizacje i podsyła użytkownikowi pod sam nos to, czego ten może w danej chwili szukać.

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst