REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Netflix wchodzi do Polski. Tak, dobrze czytasz - Netflix oficjalnie w Polsce!

Aż chciałoby się zakrzyknąć – nareszcie! Po latach obietnic, że to już „tuż tuż”, po wielu rozczarowaniach obecnym stanem rynku VOD w Polsce, ten wielki moment w końcu nadszedł. Netflix oficjalnie wchodzi do Polski.

06.01.2016
18:32
Netflix w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Ta niespodziewana informacja nadeszła wprost z Las Vegas, gdzie CEO Netfliksa poinformował, że serwis otwiera się dziś na kolejne rynki. Dla nas jednak kluczową informacją jest fakt, że Netflix w końcu pojawia się w Polsce!

Netflix - ceny w Polsce

Poznaliśmy też oficjalne ceny: pakiet Basic za 7,99 euro, Standard za 9,99 euro i Premium za 11,99 euro.

netflix-w-polsce-2

Więcej informacji o Netfliksie znajduje się na oficjalnej polskiej stronie usługi - tak, witryna netflix.pl działa już w Polsce.

Jeżeli nie słyszałeś jeszcze o Netfliksie, w najbliższym czasie z pewnością usłyszysz

Jest to największy serwis wideo na życzenie działający na świecie. Usługa jest ogromnym hitem m.in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie w godzinach popołudniowych odpowiada za ok. 37% całego ruchu w amerykańskim Internecie!

netflix-w-polsce

Mówiąc w skrócie, Netflix to „Spotify dla filmów”. Jest to usługa VOD pozwalająca na legalne odtwarzanie dużej bazy filmów i seriali wprost z Internetu. Można je oglądać na właściwie dowolnym urządzeniu, bowiem aplikacje Netflixa są dostępne na większość telewizorów Smart TV, przystawek telewizyjnych, tabletów, smartfonów oraz komputerów.

Netflix w Polsce to oznacza ogromne zmiany na polskim rynku VOD. Zmiany na dobre!

Wejście Netflixa do Polski z pewnością jest największym koszmarem rodzimych serwisów VOD... a nawet dostawców telewizji. Będą one musiały się mocno postarać, by nawiązać walkę z amerykańskim gigantem. Dla nas, użytkowników, jest to jednak bardzo dobra informacja.

O sukcesie Netfliksa nad Wisłą zadecyduje wielkość katalogu filmowo-serialowego oraz cena abonamentu. Jestem jednak przekonany, że wiele osób zrezygnuje z umów na telewizję na rzecz Netflixa.

Oglądaj: Netflix w Polsce - historia smutna, ale prawdziwa

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA