Tech  / News

Jeśli ten telefon trafi do Polski, stanie się prawdziwym hitem. Oto Lenovo Lemon 3

Wygląda na to, że już niebawem za trochę ponad 500 zł będzie starczyć do kupienia naprawdę dobrego smartfonu. Po kosztującym zaledwie 106 dol. modelu Xiaomi Redmi 3, zapowiedziany został konkurencyjny model Lenovo Lemon 3 cechujący się identyczną ceną i bardzo zbliżoną specyfikacją.

Pierwszą różnicą między smartfonami są zastosowane wyświetlacze. Oba mają 5-calowe przekątne, ale różnię się rozdzielczościami. Xiaomi Redmi 3 ma rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, zaś Lenovo Lemon 3 1920 x 1080 pikseli. Może wydawać się, że Lenovo jest lepszy przez bardziej szczegółowy ekran. Nie jest to jednak prawda.

Rozdzielczość zastosowana w Xiaomi Redmi 3 jest w zupełności wystarczająca do zapewnienia odpowiednio wyraźnego obrazu na tak małym ekranie. Stosunkowo mała liczba punktów na ekranie powinna też przełożyć się pozytywnie na jego pobór energii oraz czas pracy bez ładowania. Parametry te będą lepsze niż w smartfonie Lenovo.

Smartfony mają zaskakująco dobre podzespoły jak na tak tanie sprzęty.

Należy do nich chip Qualcomm Snapdragon 616 wyposażony w osiem rdzeni Cortex-A53 o częstotliwości pracy 1,7 GHz, układ graficzny Adreno 405, 2 GB pamięci RAM oraz aż 16 GB rozszerzalnej pamięci flash. Mimo podobnej specyfikacji ze względu na niższą rozdzielczość wyświetlacza to urządzenie Xiaomi będzie wydajniejsze, przynajmniej w grach.

Lenovo Lemon 3

Szkoda, że Lenovo nie podało dokładnych danych na temat zastosowanych aparatów. Wiemy tylko, że przednia kamera będzie mieć matrycę o rozdzielczości 5 Megapikseli, zaś tylna 13 Megapikseli. Na pierwszy rzut oka podobnymi parametrami cechuje się urządzenie Xiaomi, ale w praktyce mogą to być zupełnie różne aparaty. Tak samo wyglądają za to standardy łączności. Oba urządzenia wspierają LTE kategorii 4, dwie karty SIM, Bluetooth 4.0 oraz WiFi ac.

Lenovo Lemon 3 i Xiaomi Redmi 3 różnią się jednak nie tylko wyświetlaczem.

Telefon Lenovo ma również mniejszy akumulator, którego pojemność wynosi 2750 mAh. Nie jest to mało, ale w smartfonie Xiaomi ogniwa mają pojemność wynoszącą aż 4100 mAh. Gdy dodamy do tego, że wyświetlacz w Redmi 3 będzie cechował się mniejszym poborem energii, może okazać się, że jego czas działania będzie zdecydowanie dłuższy niż w przypadku sprzętu Lenovo.

Jednak mimo że na papierze Lenovo Lemon 3 wypada nieco gorzej od konkurenta, to i tak jest świetnym smartfonem jak na swój koszt. Jeżeli Lenovo w Polsce też będzie wydawać tak dobre urządzenia w cenie między 500 a 600 zł, z całą pewnością przekona do siebie dużą część użytkowników. Także tych, którzy do dzisiaj opłakują przemianowanie Motoroli na Lenovo Moto, jak też osoby z mniej zasobnym portfelem, które chętnie zamawiały urządzenia Xiaomi prosto z Chin.

Lenovo wygra w tym pojedynku przez porównywalną cenę i podzespoły, ale też oficjalną dystrybucję oraz serwis gwarancyjny i obsługę posprzedażową w Polsce.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst