Sprzęt  / News

Xiaomi Redmi 3 - niezły telefon z baterią 4100 mAh w cenie... obudowy z powerbankiem

177 interakcji
dołącz do dyskusji

Chiński czarny koń rynku mobilnego zaprezentował nowy telefon. Patrząc na specyfikację od razu wiadomo, że ten model zaintryguje przede wszystkim te osoby, które narzekają na czas pracy z dala od gniazdka współczesnych smartfonach. Ogromny akumulator o pojemności 4100 mAh to zresztą nie jedyny atut Xiaomi Redmi 3.

Xiaomi to młoda marka na rynku mobilnym, która zasłynęła z produkcji tanich smartfonów o całkiem niezłych parametrach. W ofercie chińskiej firmy jest naprawdę wiele produktów, a wiele z nich bezpardonowo zapożycza design urządzeń innych producentów.

Konsumenci chętnie kupują te smartfony i nie baczą jednak na to, że urządzenia Xiaomi często wyglądają kropka w kropkę jak produkty innych producentów. Może zresztą właśnie to w połączeniu z niską ceną jest powodem ich ogromnej popularności.

Dobra wiadomość jest taka, że Redmi 3 pod względem specyfikacji wyróżni się na tle konkurencji.

Akumulator o pojemności aż 4100 mAh nie jest spotykany w urządzeniach, które mają zaledwie 5-calowy ekran. Zapowiada się, że smartfon będzie mógł wytrzymać naprawdę długo z dala od ładowarki.

Pozostała specyfikacja Redmi 3 od Xiaomi plasuje go na średniej półce - gdzie jeszcze dwa lata temu takie parametry były domeną najdroższych topowych modeli. Ekran LCD IPS o przekątnej 5 cali będzie miał rozdzielczość zaledwie 720p, ale przy tej powierzchni nie jest to ogromny problem.

xiaomi-redmi-3-4100-mah

Sercem Xiaomi Redmi 3 jest procesor marki Qualcomm. Producent zdecydował się na ośmiordzeniowy model Snapdragon 616 i rozsądne 2 GB pamięci RAM. Jak na średnią półkę przystało na system i dane użytkownika przewidziano 16 GB przestrzeni dyskowej, ale w urządzeniu można zamontować kartę pamięci.

Xiaomi Redmi 3 wyposażony został we wszystkie potrzebne moduły łączności. Nie zabrakło na pokładzie LTE i opcji Dual SIM, Wi-Fi w standardzie b/g/n, Bluetooth 4.1 i GPS z Glonass. Na pokładzie nie zabrakło dwóch aparatów - 13 Mpix f/2.0 i 5 Mpix f/2.2 oraz funkcji Quick Charge 2.0.

Smartfon Redmi 3 będzie działać pod kontrolą Androida 5.1.1 Lollipop z nakładką MIUI 7, czyli autorskim podejście Xiaomi do Androida. Nowy telefon ma metalową obudowę i będzie dostępny w trzech wariantach kolorystycznych.

Nie powinno nikogo zaskoczyć, że mowa tutaj o złotym, szarym i srebrnym - jak u pewnej znanej firmy, która używa logo z nadgryzionym jabłkiem. Front urządzenia i tapeta też wygląda jakoś znajomo.

Nikt prócz Tima Cooka i spółki raczej nie będzie miał do Xiaomi o to pretensji, zwłaszcza w kontekście ceny Redmi 3 wynoszącej w przeliczeniu na złotówki około 430 zł. Apple podobne pieniądze życzy sobie za... obudowę z powerbankiem zaprojektowaną z myślą o fanach Multipli.

Jak czytelnicy w komentarzach słusznie zauważyli, cena na rynku chińskim przeliczona na złotówki nie będzie taka, jaką przyjdzie nam zapłacić za telefon w Polsce. Wyjściowa cena w naszym kraju będzie bliższa 140 dol., a do tego trzeba doliczyć różne opłaty dla pośredników, podatki itp.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst