REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

OneDrive goni konkurencję - oto nowa, kluczowa funkcja

Skoro już złe wieści mamy za sobą, to czas na te lepsze. Microsoft zapowiedział nowe wersje klienta usługi OneDrive na swój własny system mobilny oraz na iOS-a. Jest jedna, bardzo istotna nowa funkcja, której brak dla wielu do tej pory mógł być barierą uniemożlwiającą korzystanie z usługi Microsoftu.

17.12.2015
16:05
OneDrive goni konkurencję – oto nowa, kluczowa funkcja
REKLAMA
REKLAMA

OneDrive, po dość niekorzystnych zmianach jeżeli chodzi o cennik, ma dla nas dobre wieści. Zespół pracujący nad usługą ogłosił, że już wkrótce jej aplikacje klienckie dla mobilnego Windows 10 i iOS-a zostaną zaktualizowane do nowej wersji. Zmian będzie kilka, ale głównie będzie to kosmetyka. Jedna nowość przykuwa uwagę, a jest to możliwość synchronizacji (selektywnej lub pełnej) zawartości z chmury z pamięcią lokalną urządzenia. Innymi słowy, do wskazanych zasobów OneDrive’a będziemy mieć pełen dostęp nawet gdy będziemy poza zasięgiem sieci bezprzewodowej.

To może okazać się szczególnie przydatne w podróży. Wyobraźmy sobie, że siedzimy w pociągu (a zasięg internetowy na trasach InterCity istnieje tylko teoretycznie). Moglibyśmy ten czas przeznaczyć na dokonanie korekt w naszych dokumentach za pomocą schowanego w teczce iPada. Teraz nie będzie z tym problemu. Albo w pokoju hotelowym z drogim Wi-Fi, w którym podłączymy nasz telefon z Windows 10 do telewizora i możemy korzystać z zasobów naszej chmury.

Jaki pierwsza z wyżej wymienionych, zaktualizowana zostanie aplikacja dla systemu iOS – będziemy mogli pobrać jej nową wersję już pod koniec bieżącego miesiąca. Użytkownicy mobilnego Windows 10 będą musieli poczekać jeszcze całe dwa kwartały. Nie mam pojęcia skąd wynika taka różnica w czasie.

onedrive-ios

A inne nowości w OneDrive to…

Dotyczą głównie firm. A właściwie, to użytkowników OneDrive’a dla Firm. Do niedawna znakomita aplikacja Office Lens obsługiwała wyłącznie konsumencką wersję e-dysku Microsoftu (a konkretniej: wyłącznie OneNote’a), teraz będzie również sobie radziła z edycją dla przedsiębiorstw. Office Lens to aplikacja do aparatu, która zamienia go w skaner dokumentów, wizytówek i innych zapisanych płaszczyzn, które chcielibyśmy szybko i skutecznie przenieść do pamięci. To jedna z bardziej udanych aplikacji Microsoftu, zachęcam do jej wypróbowania.

REKLAMA

Aktualizacja Office Lens dla iOS-a powinna już być dostępna w App Store. W Sklepie Windows i w Sklepie Play ma się pojawić na początku przyszłego roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA