REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Możesz już schować swój skaner. Microsoft udostępnił wszystkim jedną ze swoich najlepszych aplikacji mobilnych

Microsoft nie ustaje w dostarczaniu swojego oprogramowania na inne platformy mobilne, niż własna. Już dziś na urządzeniach z iOS i Androidem możecie pobrać Office Lens - jeden z najlepszych, darmowych skanerów dokumentów na rynku.

03.04.2015
9:45
Możesz już schować swój skaner. Microsoft udostępnił wszystkim jedną ze swoich najlepszych aplikacji mobilnych
REKLAMA
REKLAMA

Office Lens to jedna z tych aplikacji, która pozwala zapomnieć o używaniu takiego urządzenia jak skaner i jest wybawieniem dla tych, którzy do tej pory przenosili zapisane notatki do telefonu robiąc im zdjęcie.

Więcej niż tylko skaner dokumentów

Office Lens oferuje znacznie więcej, niż tylko przenoszenie naszych paragonów i notatek do pamięci urządzenia. Przede wszystkim, zdjęcie skanowanego obiektu może być zrobione pod niemal dowolnym kątem, a Office Lens automatycznie poprawi obraz i sprawi, że będzie wyglądem jak najbardziej przypominał tradycyjny skan.

Zapisane zdjęcie można następnie przekonwertować do pliku .docx, PDF lub slajdu Power Pointa, a następnie zapisać na swoim dysku OneDrive, lub umieścić bezpośrednio w microsoftowskim programie do robienia notatek, OneNote. Dzięki funkcji OCR (Optical Character Recognition) zapisany tekst może być edytowany, a wewnątrz plików PDF można korzystać z wyszukiwania. Co więcej, gdy z użyciem Office Lens zeskanujemy wizytówkę, aplikacja może na jej podstawie dodać nowy kontakt do telefonu.

Posiadacze iPhone'ów już teraz mogą pobrać Office Lens prosto z AppStore. Użytkownicy Androida również mogą skorzystać z aplikacji Microsoftu, lecz dla nich na razie jest ona dostępna w formie bety. Ci, którzy już dziś chcą zainstalować Office Lens na Androidzie, muszą dołączyć do społeczności testerów na Google Plus, a dopiero potem będą mogli pobrać skaner na swoje urządzenie.

Użytkownicy słuchawek z Windows Phone, nie muszą czekać - aplikacja na mobilne okienka dostępna jest od ponad roku.

officelens

Office Lens świetnie integruje się z innymi usługami Microsoftu...

...ale z resztą świata już niekoniecznie. Dlatego tym, którzy nie używają na co dzień OneDrive, OneNote ani pakietu Office, polecamy trzy alternatywy:

  • Google Drive - skanera dokumentów w ekosystemie Google nie trzeba szukać daleko. Wystarczy odpalić aplikację Dysku, a tam pomiędzy opcjami dodania plików znajdziemy opcję skan. Podobnie jak Office Lens skanować możemy pod dowolnym kątem, a aplikacja poprawi jakość uzyskanego obrazu i dostosuje go do formatu skanu. Następnie zapisze go w formacie PDF, z użyciem OCR, więc można będzie korzystać z wyszukiwania.
  • Genius Scan - mój dotychczasowy faworyt wśród skanerów na Androida, dostępny również na Windows Phone i iOS. W przeciwieństwie do wielu innych, darmowych aplikacji dostępnych w sklepie Play, Genius Scan nie zniekształca skanowanych obrazów oraz pozwala zapisać je w formacie PDF. Niestety, aby w pełni korzystać ze wszystkich możliwości Genius Scan, potrzebna jest wersja premium. Niemniej jednak, jest to jedna z najbardziej zaawansowanych alternatyw dla Office Lens.
  • Scannable - aplikacja dostępna jest wyłącznie na iOS, jednakże jest pozycją obowiązkową dla wszystkich użytkowników Evernote. Scannable idealnie integruje się z tym popularnym programem do robienia notatek i oferuje w zasadzie wszystkie funkcje Office Lens, tyle tylko że połączone z Evernote, zamiast OneNote. Aplikacja pozwala także na skanowanie wizytówek i dodawanie ich do kontaktów wewnątrz notatnika. Jest dostępna w całości za darmo w AppStore.
REKLAMA

Warto jednak dać szansę Office Lens - nawet na tle przedstawionej konkurencji ta aplikacja ma naprawdę mnóstwo do zaoferowania i jest fantastycznym ułatwieniem codziennego życia.

Szczególnie dla tych, którzy używają pakietu Office na swoich iPhone'ach i iPadach - jest to pozycja obowiązkowa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA