REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To faktycznie niezła petarda. Nowy pakiet Office na iPhone’a - pierwsze wrażenia Spider’s Web

Pakiet Office na iPhonie nie jest już skomasowany w jednej aplikacji. Od teraz to trzy różne programy - Word, Excel i Power Point. Microsoft udostępnił je zupełnie darmowo dla użytkowników iOS i Androida. To spora rewolucja, która może opłacić się Microsoftowi.

06.11.2014
18:40
Nowy pakiet Office na iPhone’a - pierwsze wrażenia Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Zacznijmy od tego, że każda z trzech nowych aplikacji oferuje dwie opcje - bezpłatne korzystanie z tworzenia i edycji dokumentów oraz wersji premium. Za dodatkową opłatą uzyskuje się dostęp do wersji MS Office także na komputerze oraz 1 TB miejsca w OneDrive. Za 6,99 euro miesięcznie uzyskuje się dostęp dla jednego komputera, jednego smartfona i jednego tabletu, a za 9,99 można instalować ten pakiet na 5 urządzeniach z każdej kategorii. To ważna informacja.

Równie ważne jest też to, że od teraz Microsoft umożliwia synchronizację dokumentów tworzonych w pakiecie Office z Dropboksem. Gigant z Redmond naprawdę się zmienia pod rządami Nadelli. Przejdźmy jednak to tego jak działają poszczególne aplikacje.

Word

Każda z trzech nowych aplikacji to pełnoprawny edytor treści. Oferują dużo bardziej rozbudowane funkcje niż ich poprzedniczka. Edycja tekstu pozwala niemal dowolnie formatować tworzone czy redagowane treści.

ms office word iphone

Ekran początkowy nowego Worda i wyglądem, i funkcjonalnością nawiązuje do Office Mobile.

ms office word iphone

Wpisywanie tekstu odbywa się w tradycyjny sposób i przy użyciu systemowej klawiatury. Nie ma w niej dodatkowego paska edycji jak to jest np. w iAWrtierze, ale nie ma i takiej potrzeby.

ms office word iphone

Bardzo pomocny w pracy w Wordzie jest tryb pełnoekranowy, dostępny z resztą i w pozostałych aplikacjach.

Excel

Ekran tworzenia arkuszy kalkulacyjnych nieco różni się, co jest oczywiste, od edytora w Wordzie. Moją uwagę zwróciła drobna niekonsekwencja Microsoftu w wypadku buttona trybu pełnoekranowego - w Excelu wygląda on inaczej niż w Wordzie.

ms office excel iphone

Natomiast edycja arkuszy w Excelu wygląda analogicznie jak edycja dokumentów tekstowych. Różni się oczywiście jedynie funkcjami.

ms office word iphone

Ważną funkcją nowego pakietu Office na iOS jest możliwość autozapisywania dokumentów. Bardzo przydatna funkcja.

ms office word iphone

PowerPoint

PowerPoint od Worda i Excela różni się tym, że działa w trybie horyzontalnym, a nie wertykalnym.

ms office powerpoint iphone

No prawie. Denerwujące jest to, że w niektórych momentach Microsoft jest niekonsekwentny i PowerPoint przełącza się w tryb wertykalny.

ms office powerpoint iphone

PowerPoint na iPhone’a daje możliwość pełnej edycji slajdów, w tym tworzenia animacji i przejść.

ms office powerpoint iphone

Nowe slajdy dodaje się szybko, łatwo i przyjemnie.

ms office powerpoint iphone

Podsumowując, Microsoft odwalił kawał dobrej roboty. Korzystanie z Office Mobile na iPhonie to była udręka, a teraz możemy korzystać z w pełni funkcjonalnego pakietu biurowego. I to na dodatek całkowicie za darmo.

REKLAMA

Treść wpisu została zmieniona. Pierwotnie opublikowaliśmy informacje dotyczące innej wersji aplikacji. Przepraszamy za pomyłkę.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA