REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Konkurenci Office’a właśnie rzewnie zapłakali - od teraz mobilny pakiet biurowy całkowicie za darmo!

Microsoft właśnie wypuścił prawdziwą bombę, która jest dużym ciosem dla takich usług, jak Dokumenty Google. Otóż pakiet biurowy Microsoftu będzie dostępny od tej pory dla wszystkich popularnych platform. I to za darmo!

06.11.2014
15:01
Konkurenci Office’a właśnie rzewnie zapłakali – od teraz mobilny pakiet biurowy całkowicie za darmo!
REKLAMA
463 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Microsoft już od dłuższego czasu starał się spopularyzować Office’a na innych platformach niż Windows. Skutki były… różne. Na platformie Apple’a radzi on sobie całkiem nieźle, ale już na Androidzie dość mizernie. Po części dlatego, że na tabletach z systemem Google’a z Office’a można było korzystać… wyłącznie przez przeglądarkę. To jednak dziś się zmienia. I nie tylko to.

Po pierwsze, od dziś na Apple App Store pojawił się zupełnie nowy mobilny Office dla iPhone’a.

Nie jest on już okrojony do minimum, a oferuje ten sam interfejs i możliwości, co jego iPadowa wersja. A skoro już mowa o Office dla iPada, to ten również zostanie uaktualniony. Obie wersje wymagają iOS 7 lub nowszego.

office na iPada

Dziś też ma swoją premierę wersja beta aplikacji Office dla tabletów z Androidem.

Udostępnione przez Microsoft aplikacje to Word, Excel i PowerPoint. Pakiet jest dostępny jako edycja „preview”, co za tym idzie, nie jest jeszcze ukończony i może zawierać usterki. Chętni mogą go zdobyć zapisując się do testów pod tym adresem.

Najważniejsze na koniec

Do tej pory Office na iOS i Androida były „za darmo”, ale brak opłaconej subskrypcji Office 365 pozwalał wyłącznie na… podgląd plików, bez możliwości ich edycji. Od dziś to się zmienia. Office dla iPada, iPhone’a, smartfonów z Androidem i tabletów z Androidem jest w pełni darmowy!

office ipad

Jego „darmowość” nie oznacza braku dostępu do poszczególnych funkcji. Są to pełnoprawne aplikacje usługi Office 365 z możliwością wspólnej edycji plików i wszystkimi możliwościami dostępnymi do tej pory za opłatą. Jedyne, czego nie dostajemy, to „bonusów” za subskrypcję Office 365, takich jak darmowe minuty na Skype czy zwiększenie objętości OneDrive do jednego terabajta (a wkrótce do nieograniczonej przestrzeni).

Jak nietrudno się domyślić, to duży cios dla takich produktów, jak Dokumenty Google czy QuickOffice czy podobne. Do tej pory ich niepodważalnymi zaletami były darmowość i dostępność rozbudowanych klientów na iOS i Androidzie. Obie zalety, od teraz, znikają.

A co z Office na tablety z Windows?

No właśnie. Office na Windows pozostaje darmowy wyłącznie na… smartfonach. Desktopowa wersja pozostaje płatna i nadal wersja Universal App, a więc zoptymalizowana pod tablety, nie jest dostępna. Microsoft mnie jednak zapewnił, że lada moment będzie miał dużo do powiedzenia również i na ten temat.

REKLAMA

Pozostaje więc czekać. Moi koledzy z redakcji już biorą się za testowanie androidowego i iPhone’owego Office’a i swoimi pierwszym wrażeniami podzielą się już niebawem!

*Ilustracja tytułowa pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA