REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto jak wygląda nowa wersja Google Glass

W lipcu pojawiły się pierwsze, potwierdzone doniesienia, iż Google nadal pamięta o swoim projekcie rzeczywistości rozszerzonej, choć zamierza zmienić docelową klientelę dla nowej wersji Google Glass. Doniesienia te okazały się prawdą i możemy w końcu rzucić okiem na to, jak prezentować się będzie wersja okularów giganta dla przedsiębiorstw.

29.12.2015
10:36
Oto jak wygląda Google Glass dla firm
REKLAMA
REKLAMA

Zdjęcia urządzenia, które trafia już do pierwszych partnerów giganta, ujrzały światło dzienne dzięki serwisowi 9to5Google. Jak widać na zdjęciach, Google Glass Enterprise Edition znacząco różnią się od tego, jak wyglądały pierwsze okulary. Nowy produkt jest wyraźnie dostosowany do swojego miejsca przeznaczenia - medycyny, logistyki, magazynów i zakładów produkcyjnych.

Wzmocniona konstrukcja skrywa procesor Intel Atom, większe ogniwo akumulatora (do którego Google przewiduje magnetycznie doczepiany, dodatkowy akumulator) oraz lepszą łączność bezprzewodową, w skład której wchodzi m.in. antena WiFi 5 GHz wykorzystywana w celach strumieniowania obrazu.

Nowe Google Glass nie trafią do ogólnej sprzedaży.

Enterprise Edition przewidziane są wyłącznie dla firm uczestniczących w programie Glass for Work. Firmy te będą wykorzystywać na okularach Google’a swoje własne oprogramowanie, dostosowane do konkretnych warunków pracy.

Wielką niewiadomą pozostaje to, kiedy światło dzienne ujrzy nowa, konsumencka wersja Google Glass. Co prawda CEO Nesta, Tony Fadell, który jest od kilku miesięcy odpowiedzialny za projekt, w wywiadzie dla Bloomberga potwierdził, iż trwają prace nad takim wariantem urządzenia i Glass jak najbardziej zagości w domach użytkowników, ale brak jest jakichkolwiek informacji odnośnie tego, kiedy miałoby to nastąpić, oraz jak okulary AR od Google’a miałyby w tej wersji wyglądać.

Pierwsze Google Glass były produktem żywcem wyjętym z filmu science-fiction. Jednak pojawiły się odrobinę za wcześnie i choć koncepcja była nowatorska, to ani użytkownicy, ani ekosystem Google’a nie byli tak naprawdę gotowi na rzeczywistość rozszerzoną.

Dziś jednak, gdy VR i AR stają się coraz bardziej powszechne, a dodatkowo aplikacje transmitujące obraz na żywo, takie jak Periscope i Meerkat zyskują popularność, nowe okulary od Google’a mogą się idealnie wstrzelić w rynkową niszę, tym razem docierając do szerokiej publiki.

*Zdjęcia Google Glass Enterprise Edition pochodzą z serwisu 9to5Google

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA