REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

O tym, jak wcieliłem się dzisiaj w Lorda Vadera

Platige Image z okazji premiery VII części Gwiezdnych wojen przygotowało interaktywną instalację pozwalającą wcielić się w ikoniczne postaci z gwiezdnej sagi. Instalacja jest dostępna w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach. Postanowiliśmy ją odwiedzić i zobaczyć na własne oczy, jak wygląda.

18.12.2015
22:11
O tym, jak wcieliłem się dzisiaj w Lorda Vadera
REKLAMA
REKLAMA

Instalację można oglądać przez cały dzisiejszy dzień w foyer kina Multikino w galerii Złote Tarasy w Warszawie. Platige Image przygotowało interaktywne lustro, w którym można było przeglądać się w stroju Dartha Vadera, Szturmowca lub C-3PO.

O dziwo instalacja nie przykuła zbyt dużej uwagi odwiedzających. Być może trafiłem na taki moment, a może idea interaktywnego lustra nie była tak intuicyjna, jak chcieli tego twórcy. Trudno powiedzieć, natomiast sama instalacja została wykonana świetnie i dla wiernego fana Gwiezdnych wojen z pewnością była miłym urozmaiceniem seansu Przebudzenia Mocy.

platige-image-gwiezdne-wojny-002

Wykonaniu instalacji trudno coś zarzucić. Model w lustrze naśladował moje ruchy bez żadnych widocznych lagów, nawet przy szybkim poruszaniu rękami. Pewne problemy pojawiały się przy przyłożeniu rąk do głowy (np. podczas robienia zdjęcia), i podczas obrotów całego ciała. Poza tym całość działała bez zarzutów. Przy pomocy gestu przesuwania ręki można było zmienić postać na inną.

Same modele postaci były bardzo szczegółowe i po prostu ładne. Nic dziwnego, bowiem Platige Image otrzymało jest prosto od Lucasarts. Wykonanie samej ekspozycji również było bardzo profesjonalne. Kamery były na pierwszy rzut oka zupełnie niewidoczne. Dopiero po przyjrzeniu się było widać obiektyw pod wyświetlaczem.

- Chcieliśmy aby polscy fani Gwiezdnych wojen mogli skorzystać z opracowanej przez nas instalacji podobnie jak Amerykanie podczas nowojorskiej wystawy Star Wars and the Power of Costume.

Dla mnie, od lat fana uniwersum Star Wars i człowieka uzależnionego od nowych technologii, możliwość wcielenia się w postać Lorda Vadera, Szturmowca w nowej zbroi czy C3PO była olbrzymią frajdą. Szczególnie, że postaci reagują na ruchy, można przywoływać miecz świetlny czy pistolet a kostiumy są bardzo dokładnie odwzorowane.

Proces akceptacji pomysłu i produkcji standu trochę potrwał ale było warto. Oprócz zrobienia czegoś dla fanów, mogliśmy także po raz kolejny przetestować naszą technologię, która jak widać całkiem nieźle sobie radzi w cosplayowych sytuacjach.

- mówi Maciek Nawrocki, dział marketingu Platige Image.

Podsumowując, atrakcja była bardzo udana, choć trochę niedoceniona przez widzów. Jeśli wybierasz się dziś na wieczorny seans Przebudzenia Mocy do warszawskich Złotych Tarasów, zdecydowanie polecam zajrzeć do stanowiska przygotowanego przez Platige Image.

Czytaj również:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA