REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Tego nie może przegapić żaden fan Gwiezdnych wojen. Niezwykła instalacja trafia do Polski, ale musisz się pośpieszyć

Zespół Platige Image przygotował świetną niespodziankę dla osób, które wybiorą się w dniu premiery na Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy do Multikina w warszawskich Złotych Tarasach. Każdy fan Gwiezdnych wojen będzie mógł zobaczyć interaktywną instalację, która pozwoli mu wcielić się w kultowe postacie znane z filmów.

18.12.2015
9:00
gwiezdne wojny
REKLAMA
REKLAMA

Interaktywna ekspozycja Platige Image początkowo zadebiutowała pod koniec listopada w nowojorskim „muzeum Gwiezdnych Wojen”, a precyzyjnie rzecz ujmując na wystawie „Rebel, Jedi, Princess, Queen: Star Wars and the Power of Costume”. Jest to największa na świecie wystawa autentycznych kostiumów, które były wykorzystywane przy nagrywaniu wszystkich sześciu części gwiezdnej sagi.

Interaktywne lustro od Platige Image

Polski zespół Platige Image przygotował na tę wystawę ciekawą interaktywną ekspozycję, która wywołała duże poruszenie wśród zwiedzających. Instalacja powstała na licencji i we współpracy z Lucasfilm. Interaktywne lustro pozwala wcielić się w trzy postacie z uniwersum Gwiezdnych wojen: Lorda Vadera, robota protokolarnego C-3PO oraz w szturmowca w nowej zbroi. Wystarczy stanąć przed lustrem, by zobaczyć swoje odbicie, tyle że w jednym ze strojów.

Ekspozycja jest całkowicie interaktywna, a więc każdy model widziany w „cyfrowym lustrze” dokładnie odwzorowuje ruchy widza w czasie rzeczywistym. Dodatkowo każda z postaci ma specyficzne dla siebie tiki i nawyki, tak jak w filmach. Widz może także za pomocą gestów przywoływać charakterystyczne akcesoria dla każdej z postaci, taki jak np. miecz świetlny czy pistolet laserowy.

Teraz tę ekspozycję można zobaczyć także w Warszawie

Platige Image co prawda nie ściągnęło z Nowego Jorku pierwotnej instalacji, ale zespół przygotował drugą ekspozycję, którą można zobaczyć w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach. Znajduje się ona w foyer kina i może z niej skorzystać każdy zwiedzający. Początkowo ekspozycja miała uświetnić wyłącznie pokazy prasowe, telewizyjne i dla celebrytów, ale ostatecznie może ją zobaczyć każdy zainteresowany.

Z interaktywnego lustra można skorzystać tylko dziś, do godziny 21. To miła niespodzianka, która na pewno umili widzom sens filmu, na który czekali długie lata.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA