REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Polska nie zostaje w tyle. Aktualizacja do Androida Marshmallow trafia na LG G3

Temat aktualizacji smartfonów z Androidem do najnowszej wersji oprogramowania jest dość drażliwy, niemniej jednak, choć proces aktualizowania urządzeń do Androida Marshmallow idzie jak krew z nosa, kolejne telefony otrzymują nowe możliwości. Teraz do tego grona dołącza LG.

LG G3 otrzymuje aktualizację do Androida Marshmallow
REKLAMA
149 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Jak poinformował oddział LG Polska na Twitterze, aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow w Polsce trafia właśnie na zeszłorocznego flagowca, LG G3, niemal w tej samej chwili, co w innych krajach.

W ubiegłym roku G3 jako jeden z pierwszych otrzymał też aktualizację do Androida 5.0 Lollipop, więc nie jesteśmy tym zaskoczeni. Zaskoczenie rodzi jedynie fakt, że dzieje się to tak szybko po aktualizacji do Marshmallow’a modelu G4, przy czym wielu użytkowników nie otrzymało jeszcze aktualizacji OTA, a musiało wgrywać ją ręcznie, po kablu.

Aktualizacja Androida u LG nie zawsze przebiegała pomyślnie.

Osobiście radziłbym jednak wstrzymać się z wgrywaniem Androida 6.0 chociaż te kilka dni, aż pojawią się pierwsze raporty o stabilności aktualizacji - ubiegłoroczny update nie przebiegł z początku zbyt pomyślnie i wielu użytkowników przez pierwsze dni skarżyło się na bardzo wolne działanie smartfonów.

Jeśli jednak zdecydujecie się zaktualizować, można liczyć na szereg usprawnień, które szczegółowo opisał Mateusz Nowak w artykule Androidzie Marshmallow. Najważniejszym z nich jest bodajże funkcja Doze, która pozwala znacząco wydłużyć czas pracy smartfona na jednym ładowaniu. Nie wiadomo jednak, na ile nowe możliwości Androida będą wyegzekwowane na dłuższą metę, biorąc pod uwagę jak ociężała jest nakładka systemowa LG.

Tych, którzy nadal czekają na aktualizację swoich smartfonów do najnowszej wersji Androida i tych, którzy zastanawiają się, czy w ogóle ją otrzymają, zapraszam do naszego kompendium wiedzy i listy urządzeń, które mają otrzymać Androida 6.0 Marshmallow.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA