REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Oto czego udało nam się dowiedzieć na temat hollywoodzkiego filmu o Wiedźminie

Wczorajsza informacja o hollywoodzkim filmie opowiadającym o losach Geralta z Rivii rozgrzała fanów książek oraz gier z uniwersum Wiedźmina. Tym razem będziemy mieć do czynienia z wysokobudżetową produkcją, której reżyserem będzie sam Tomasz Bagiński z Platige Image. Zapytaliśmy Platige Image o szczegóły związane z filmem i udało nam się zdobyć kilka nowych informacji.

06.11.2015
12:31
wiedzmin
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj informowaliśmy o tym, że fani sagi Andrzeja Sapkowskiego w końcu otrzymają film o Wiedźminie, na który tak długo czekali. Film wyprodukuje studio Platige Films, będące częścią Platige Image, a reżyserem produkcji będzie Tomasz Bagiński, nominowany do Oscara za film „Katedra”.

Partnerem Platige Films została amerykańska firma produkcyjna Sean Daniel Company [SDC], która właśnie pomaga Platige Films w negocjacjach budżetu nowej produkcji.

Nowa produkcja o Wiedźminie będzie początkiem serii filmów, a w dalszych planach jest również serial telewizyjny. Produkcje mają być skierowane do widzów na całym świecie, a Platige Image już teraz nie stroni od nawiązań do bijącej rekordy popularności „Gry o Tron”. Marka Wiedźmina jest na świecie coraz mocniejsza, nie tylko za sprawą kapitalnych gier studia CD Projekt RED, ale także za sprawą samych książek Andrzeja Sapkowskiego, które zaczynają podbijać zagraniczne rynki. Zbiór opowiadań „Ostatnie życzenie” znalazł się na liście bestsellerów New York Timesa.

Skontaktowaliśmy się z Platige Image i oto, co udało nam się dowiedzieć.

Platige Image oficjalnie potwierdziło film o Wiedźminie

Michał Azarewicz z Platige Image oficjalnie potwierdził plany stworzenia filmu o Wiedźminie. Wczorajsze informacje nie są więc plotką. Tomasz Bagiński wraz z ekipą z Platige Films i Sean Daniel Company przygotowują produkcję tego filmu. Będzie to produkcja pełnometrażowa, która będzie przeznaczona do światowej dystrybucji.

Kiedy rozpoczną się prace nad filmem i jak długo potrwają?

Przy tym pytaniu Platige Image było powściągliwe w odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się jedynie, że projekt jest na etapie developmentu. Z wcześniejszych informacji wiemy, że obecnie jest negocjowany budżet filmu.

Wiemy natomiast na kiedy jest planowana premiera - ma to być już w 2017 roku. Czasu jest więc niewiele, dlatego pojawiło się pytanie o to, czy film będzie nagrywany przy udziale prawdziwych aktorów, czy będzie animacją stworzoną w całości na komputerach. Zapytaliśmy o to PI.

Potwierdziła się informacja o tym, że w filmie wystąpią żywi aktorzy

Platige Image ma na swoim koncie zarówno produkcje z żywymi aktorami, filmy w całości stworzone na komputerze, jak i produkcje niejako mieszane, wykorzystujące technikę motion capture.

Przykładem filmu z aktorami jest krótkometrażowy „Ambition” w reżyserii Tomasza Bagińskiego, w którym zagrał Aidan Gillen – odtwórca roli Petyra „Littlefingera” Baelisha z serialu "Gra o Tron". Z drugiej strony mamy kreacje stworzone całkowicie na bazie grafiki komputerowej, takie jak „Sztuka spadania”, czy nominowana do Oscara „Katedra”.

Platige Image stworzyło także teasery oraz filmy otwierające i zamykające gry z serii Wiedźmin. Nie uświadczyliśmy w nich żywych aktorów. W przypadku filmu będzie jednak inaczej. Platige Image oficjalnie potwierdziło, że w filmie zagrają prawdziwi aktorzy.

W takim razie kto zagra Geralta?

Na to pytanie Platige Image nie mogło jeszcze odpowiedzieć. Dowiedzieliśmy się jedynie, że projekt jest jeszcze na zbyt wczesnym etapie by rozważać konkretne nazwiska.

Co z fabułą?

REKLAMA

Michał Azarewicz z Platige Image potwierdził, że akcja filmu będzie bazować na dwóch historiach ze zbioru opowiadań „Ostatnie życzenie” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Filmowy Wiedźmin pokaże historie przedstawione w opowiadaniach „Mniejsze zło” i „Wiedźmin”.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne szczegóły dotyczące tego projektu. Platige Image jest bardzo powściągliwe w informacjach na temat filmu o Wiedźminie. Będziemy informować na bieżąco o wszystkich nowościach, do których uda nam się dotrzeć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA