REKLAMA

Wiedźmin doczeka się wysokobudżetowej produkcji rodem z Hollywood! O jakość zadba Platige Image

Wiedźmin jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich towarów eksportowych. Fani prozy Sapkowskiego z pewnością chcieliby zobaczyć, jak Geralt wypadłbym na ekranie w wysokobudżetowej produkcji rodem z Hollywoodu. Okazuje się, że możemy się tego niedługo doczekać!

05.11.2015 14.24
wiedźmin cdp pl
REKLAMA
REKLAMA

Świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego aż prosi się o to, żeby przenieść go na duży ekran. Historia Geralta z Rivii jest na tyle pasjonująca i ciekawa, że spokojnie można by na jej podstawie nakręcić film, który mógłby konkurować z Władcą Pierścieni lub widowisko telewizyjne na miarę Gry o Tron. Jak na razie polski zabójca potworów nie miał niestety szczęścia do ekranu.

Co prawda Michał Żebrowski w roli Geralta wypadł nieźle, ale na serial i film polskiej produkcji spuśćmy zasłonę milczenia.

Słowiański folklor i postać Geralta świat poznał szerzej za sprawą serii gier wideo. Programiści i artyści z CD Projekt RED odwalili kawał dobrej roboty, a zwieńczenie trylogii gier z serii Wiedźmin o podtytule Dziki Gon nie tylko dostaje nagrody, ale też podoba się recenzentom i… świetnie się sprzedaje.

CD Projekt RED w przyszłym roku po wydaniu drugiego dodatku fabularnego do Dzikiego Gonu zamknie do odwołania Wiedźmina w szufladzie i skupi się na innych projektach. Nie oznacza to jednak, że świat o stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego mutancie i jego druhach zapomni.

O to chce zadbać Platige Image.

Studio odpowiedzialne za animowane filmy otwierające i zamykające gry z serii Wiedźmin zdecydowało się nakręcić aktorskiego Wiedźmina. Wygląda na to, że nie będzie to powtórka z rozrywki, a Bagiński nie da nam kolejnego gniota o małym budżecie.

Dzisiaj pojawiła się informacja, że Platige Image pozyskało partnera, który pomoże zebrać fundusze na realizację filmu Wiedźmin. Bagińskiemu będzie pomagać Sean Daniel Company z Los Angeles - producent filmów z serii Mumia, który obecnie zajmuje się historycznym Ben-Hurem.

Jak można przeczytać na stronie New Connect, firma Sean Daniel Company “będzie reprezentować Platige Films przy pozyskiwaniu finansowania na produkcję filmu opartego na książkach Andrzeja Sapkowskiego”. Tomasz Bagiński będzie reżyserem obrazu, a scenariusz napisze Thania St. John (Grimm, Chicago Fire, Buffy: Pogromca Wampirtów).

Maciej Nawrocki, PR Coordinator w Platige Image, na pytanie Marcina Połowianiuka ze Spider's Web dotyczące tej współpracy odpowiedział zwięźle - ":)". Nam też ten pomysł się podoba, ale czekamy na więcej informacji!

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Aktualizacja:

REKLAMA

Na profilu Platige Image na Facebooku pojawiło się kilka dodatkowych informacji o nadchodzącej produkcji. Dowiedzieliśmy się, że pierwszy film ma za zadanie wprowadzić widzów w świat Wiedźmina, a potem pojawi się produkcja telewizyjna. Producentami będą Jarosław Sawko i Piotr Sikora z Platige Films oraz Sean Daniel i Jason Brown z SDC.

Premiera filmowego Wiedźmina została zapowiedziana na 2017 rok.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA