REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Koniec czekania. Możesz już sprawdzić Apple Music na Androidzie

Po blisko pięciu miesiącach od startu usługi, obiecana aplikacja Apple Music trafia w końcu na Androida. Czy na zielonym robocie serwis streamingowy Tima Cooka również ma szansę zjednać sobie tylu użytkowników, co na sprzętach z nadgryzionym jabłkiem?

10.11.2015
19:03
Aplikacja Apple Music w końcu trafia na Androida
REKLAMA
REKLAMA

Apple Music okazało się być niekwestionowanym sukcesem. Usłudze brak może jeszcze tak potężnej bazy użytkowników, jaką ma Spotify, ale biorąc pod uwagę niespełna półroczny staż na rynku, tempo wzrostu jest wręcz oszałamiające - 15 milionów użytkowników, z czego 6,5 miliona płacących abonament (pozostali wciąż korzystający z okresu próbnego) to naprawdę rewelacyjny wynik.

Aplikacja Apple Music, która trafiła dziś do Sklepu Play jest na razie w wersji Beta, ale nie będzie się to wiązało z wieloma ograniczeniami.

Póki co jedynym, czego brak, to odtwarzania wideo w aplikacji oraz możliwości przyłączenia się do pakietu rodzinnego z poziomu aplikacji - w tym celu musimy wykorzystać komputer. Oprócz tego wszystko jednak zostaje na miejscu. Cennik, trzymiesięczny okres próbny, dopasowane playlisty, a nawet radio Beats 1 - to wszystko dostępne jest dla użytkowników Androida.

Na pierwszy rzut oka androidowy klient Apple Music nie różni się zanadto wizualnie od swojego iOS-owego odpowiednika, a jedyną, widoczną w pierwszym kontakcie różnicą jest menu "hamburgera" w lewym górnym rogu interfejsu. Na pełną ocenę przyjdzie jeszcze czas, ale przy pierwszym kontakcie mam dość mieszane uczucia. Z pewnością brakuje mi tu zaaranżowania Google'owskiego Material Design (o ile mogę tego wymagać od aplikacji konkurenta).

apple-music-android

Apple Music na Androidzie ma jednak jedną, podstawową przeszkodę - brak przewagi ekosystemu. Na iUrządzeniach Apple Music zdaje się być oczywistym wyborem, natywnie wbudowanym i dostępnym w ekosystemie Apple. Na Androidzie zaś użytkownicy cenią sobie różnorodność i wolność wyboru. A ten mają spory, bo serwisów streamingowych nie brakuje. Jest choćby Deezer, Tidal, oraz oczywiście Spotify, a także rywal wprost od Google'a, czyli Google Play Music, które naprawdę stało się w ostatnim czasie świetną usługą, a do tego niedługo w ramach jej subskrypcji otrzymamy także dostęp do YouTube Red.

Oby też nowej aplikacji Apple nie spotkał los... pierwszej aplikacji Apple na zielonego robota, czyli Move to iOS. Jak pamiętamy, użytkownicy Sklepu Play nie pozostawili na programie suchej nitki, masowo przydzielając mu tylko jedną gwiazdkę. Czas pokaże.

Apple Music Beta na Androida możecie pobrać ze Sklepu Play i przez trzy, bezpłatne miesiące sprawdzić, czy jest to usługa dla was.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA