Tech  / News

Wykres dnia: sprawdź, który dostawca Internetu oferuje najszybsze łącze

Kiedyś zawrotnymi prędkościami w przypadku domowego internetu było dla wielu 1 Mb/s, potem 10 Mb/s, teraz wiele osób nie widzi potrzeby posiadania łącza 100 Mb/s, a co dopiero 600 Mb/s. Trzeba jednak pamiętać o tym, jak szybko zmieniają się nasze potrzeby. Dziś 1 Mb/s nie starcza właściwie nikomu, 10 Mb/s uznawane jest za "przeżyciowe minimum", a dopiero powyżej tej prędkości możemy mówić o prawdziwym komforcie. Zobaczmy, gdzie jest najszybciej i ile to kosztuje.

Cyfrowa dystrybucja gier, filmów, muzyki, udostępnianie ogromnych ilości danych - to wszystko wymusza na dostawcach zapewnianie nam coraz większych przepustowości łącz i nie wiadomo tak naprawdę, kiedy wszyscy powiemy "dość" i uznamy, że obecnie dostępna prędkość jest wystarczająca. Bardzo prawdopodobne, że taki moment nie nadejdzie nigdy, a obecne, nowe 600 Mb/s oferowane przez Orange stanie się tym, czym dzisiaj 10 czy 20 Mb/s - zaledwie akceptowalnym standardem.

Na razie jednak nikt nie mówi stop, a pogoń za coraz szybszym internetem jest jak najbardziej uzasadniona. Sprawdziliśmy więc, który operator (z tych ogólnodostępnych) oferuje najszybsze łącza, a u którego za pojedynczy megabit przyjdzie nam zapłacić najmniej.

Jako ciekawostkę można dodać, że obecna cena łącza Supernova o przepustowości 600 Mb/s, czyli niecałe 110 zł to mniej, niż jeszcze nie tak dawno temu trzeba było zapłacić za Neostradę 1 Mb/s. Imponujące.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst