Operatorzy  / News

Orange oferuje obecnie najszybszy Internet - poznaj ofertę Supernova z prędkością 600 Mb/s!

371 interakcji
dołącz do dyskusji

Co to znaczy szybki dostęp do Internetu? 100, a może 200 Megabitów na sekundę? Choć wartości te faktycznie mogą być wystarczające dla większości użytkowników, to osoby wymagające najszybszego możliwego dostępu do sieci powinny zainteresować się ofertą Orange Supernova, która umożliwia korzystanie z połączenia internetowego o maksymalnej prędkości wynoszącej aż 600 Mb/s.

Orange bardzo zachwalał nie tylko swoją ofertę, ale też samą technologię światłowodową. Z prezentacji i wypowiedzi przedstawicieli Orange mogliśmy się dowiedzieć, że światłowód obecnie jest najlepszym rozwiązaniem umożliwiającym uzyskanie dostępu do sieci.

Góruje nad standardowym, miedzianym kablem, połączeniem radiowym oraz szeroko promowanym LTE nie tylko prędkością sieci, ale też bardzo niskim pingiem wynoszącym zaledwie 2 ms. Jest to też rozwiązanie wyjątkowo stabilne, które działa niezależnie od warunków atmosferycznych i wielu innych czynników.

Supernova, światłowodowy dostęp do Internetu od Orange, jest dostępna w 3 opcjach prędkości: 100 Mb/s, 300 Mb/s i 600 Mb/s.

Ze wszystkich opcji prędkości można już korzystać lub będzie można w najbliższych tygodniach w Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Elblągu, Sosnowcu i Zielonej Górze. Natomiast w Krakowie, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Mysłowicach i Gdańsku, Supernova będzie początkowo dostępna w 2 opcjach prędkości: 100 Mb/s i 300 Mb/s.

Z nowej oferty Orange może obecnie skorzystać niemal 400 tys. gospodarstw domowych, a do końca roku zasięg sieci światłowodowej zwiększy się do 720 tys. domostw w 16 miastach Polski. Orange chce dostarczyć swój Internet przede wszystkim do dużych miast, blokowisk oraz dużych osiedli.

Orange Supernova

Jest to logiczna inwestycja, ponieważ to tam znajdują się największe skupiska ludzi, którzy mogą chcieć skorzystać z oferty, dzięki czemu koszt położenia odpowiedniej infrastruktury bardzo szybko się zwróci.

Francuska korporacja chce również współpracować z deweloperami przy nowych inwestycjach. Robi to z prozaicznych powodów. Po prostu położenie odpowiedniej infrastruktury w dopiero powstających budynkach jest zdecydowanie łatwiejsze niż praca w już istniejącym obiekcie.

Firma stworzyła specjalny portal dla deweloperów i zapewnia im preferencyjne warunki współpracy, m.in. sama pokrywa koszt położenia instalacji, podczas gdy według prawa każdy deweloper ma zapewnić warunki do korzystania z Internetu na swój koszt.

O ogromie inwestycji Orange może świadczyć fakt, że w bieżącym roku firma wyda na rozwój sieci światłowodowej FTTH (Fiber To The Home) aż 450 milionów złotych, które trafi do około 250 lokalnych dostawców, podwykonawców i firm projektujących.

supernova orange

Światłowodowy dostęp do Internetu od Orange jest dostępny samodzielnie, jak też w FunPacku.

Dla przypomnienia, FunPack to pakiet dostępu do Internetu z telewizją HD, pakietami kanałów nc+ oraz telefonem stacjonarnym. Do oferty tej jest dołączony również nowoczesny modem obsługujący WiFi 802.11 w wersji ac oraz dekoder telewizyjny z nagrywarką. Cena FunPacka przy umowie na 24 miesiące z dostępem do Internetu w opcjach 100, 300 i 600 Mb/s wynosi kolejno 69,99 zł, 79,99 zł oraz 109,99 zł.

Jeszcze lepsze warunki mają osoby, które chcą korzystać z większej liczby usług od Orange. Osoby korzystające z Neostrady mogą powiem dokupić mobilne abonamenty Smart Plan Open o 30 zł taniej niż w standardowej ofercie. Dodatkowo FunPack można kupić w zestawie z mobilnym pakietem danych o wielkości 5 GB. Jego koszt to dodatkowe 30 zł, więc jest to całkiem rozsądna oferta.

Orange Supernova cennik

Sam chętnie skorzystałbym z usług Orange. Przekonuje mnie do tego nie tylko oferta ekstremalnie szybkiego dostępu do Internetu, ale też atrakcyjne plany pakietowe. Niestety moje mieszkanie nie należy do jednego z 400 tys. miejsc, gdzie dociera światłowód.

Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że moje kolejne mieszkanie, będzie wyposażone w odpowiednią infrastrukturę, a ja będę mógł pobierać gry ze Steama w kilka minut jednocześnie strumieniując na telewizor obraz w rozdzielczości 4K. Do tej pory żadna z dotychczas używanych przeze mnie ofert dostępu do Internetu nie mogła mi tego zapewnić.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst