Sprzęt  / News

To nie jest dobry rok dla HTC - firma podała wyniki i... przemilczała sprzedaż smartfonów

Tajwański podupadły gigant coś nie ma szczęścia na rynku. Z segmentu premium został praktycznie wycięty przez Samsunga, a LG i Sony wydają się go tylko dobijać. Według sprawozdania finansowego firmy, trzeci kwartał bieżącego roku to spore straty dla HTC.

HTC jak w zegarku: co kwartał, to kiepskie wyniki finansowe, mimo wielu starań firmy by zmienić ten trend. Firma odnotowała 151 milionów straty po odliczeniu podatków i kosztów operacyjnych w kwartale, który zakończył się we wrześniu bieżącego roku. Przychody spadły o 367 milionów dolarów w porównaniu do poprzedniego kwartału do poziomu 655 milionów dolarów.

Firma nie zdecydowała się podać wyników sprzedaży swoich telefonów.

Jedyne, co zauważa, to spadek nie tylko przychodów, ale i strat, porównując z poprzednim kwartałem. Choć dla inwestorów to raczej nie są satysfakcjonujące wieści. Firmę ma podnieść do pionu telefon HTC A9 Aero, który ma cechować się przyzwoitą specyfikacją sprzętową i niższą od One M9 ceną.

Telefon ma posiadać ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 617, AMOLED-owy wyświetlacz Full HD, 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci masowej i Androidem Marshmallow na pokładzie. Według nieoficjalnych informacji nie zabraknie czytnika linii papilarnych i 13-megapikselowego aparatu z optyczną stabilizacją obrazu.

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst