REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Od teraz z Tłumacza Google będziesz korzystał jeszcze częściej i jeszcze wygodniej

Spośród wszystkich usług Google’a jedną z najczęściej używanych, aczkolwiek odrobinę niedocenianą, jest tłumacz. Dziennie korzysta z niego ponad 100 milionów ludzi na całym świecie, przekładając na inne języki nawet 500 miliardów słów. Wraz z aktualizacją do najnowszej wersji Androida, tłumacz stanie się jeszcze bardziej użytecznym i chętniej wykorzystywanym narzędziem.

07.10.2015
10:32
Od teraz z Tłumacza Google będziesz korzystał jeszcze częściej i jeszcze wygodniej
REKLAMA
REKLAMA

W tej chwili Google’owski translator działa w formie niezależnej aplikacji. Aby przetłumaczyć tekst, musimy skopiować jego treść i wkleić ją do tłumacza. Google w swojej najnowszej aktualizacji usługi pozwala jednak na korzystanie z translatora bezpośrednio z poziomu innych aplikacji.

Już w tym tygodniu posiadacze urządzeń z linii Nexus (czyli jedyni posiadający w tej chwili najnowszą wersję Androida) będą mogli tłumaczyć na inne języki teksty z aplikacji takich jak TripAdvisor, LinkedIn czy WhatsApp. Wystarczy zaznaczyć tekst, a w menu kontekstowym pojawi się opcja przetłumaczenia.

decoding_TripAdvisor_PT_small

Google poinformował, iż z nowej funkcji translatora skorzystać będzie mogła każda aplikacja, która posiada możliwość zaznaczenia tekstu, a deweloperzy w prosty sposób będą mogli dodawać tę funkcjonalność do swoich programów.

composing Whatsapp small

Z nowości skorzystają wyłącznie posiadacze Androida 6.0 Marshmallow, więc użytkownikom innych sprzętów, niż Nexusy, przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Niemniej jednak nowe usprawnienie z pewnością będzie mile widziane, szczególnie przez te osoby, które często odwiedzają zagraniczne profile społecznościowe czy konwersują z obcokrajowcami.

Oczywiście pomimo coraz większych możliwości tłumacz Google wciąż pozostaje bardzo niedoskonałym narzędziem, szczególnie jeśli chodzi o gramatyczną poprawność i kontekstowe rozpoznawanie znaczenia użytych słów. Lingwiści mogą więc spać spokojnie. Taka aplikacja jest jednak niezwykle użyteczna, gdy potrzebujemy szybko sprawdzić znaczenie jakiegoś słowa, czy też pomocy w zrozumieniu trudnego fragmentu tekstu.

REKLAMA

A dla większości użytkowników taka pomoc będzie więcej niż wystarczająca.

*Grafiki pochodzą z bloga Google Translate

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA