Tech  / News

[Aktualizacja] To wina upałów, czy Google’a? Wisła znika z mapy Polski

128 interakcji
dołącz do dyskusji

Internauci przywykli już do niespodzianek w Mapach Google. Ta jest jednak dość ciekawa, gdyż Polska zmaga się z falą upałów, co skutkuje zagrożeniem pożarowym i niskim stanem wód. I właśnie wody ubyło na google’owej mapie Polski.

Nie tak dawno temu na Mapach Google pojawił się zielony robot, znany jako maskotka systemu Android, który został przyłapany na tym jak… oddawał mocz na logo Apple. Po tym incydencie Google zablokował społeczności możliwość nanoszenia poprawek na mapy. Obecnie funkcja edycji map wróciła, a nad jej odpowiednim wykorzystaniem przez internautów czuwają moderatorzy.

Odpowiedź Biura Prasowego Google na końcu artykułu.

Nie wiemy, czy dzisiejszy incydent wynika ponownie z winy żartownisiów psujących Mapy Google, czy spowodował go jakiś błąd, ale fakt jest taki, że Wisła zniknęła. Dokładnie z map zniknął spory odcinek królowej polskich rzek m.in. w okolicach Warszawy.

Co ciekawe, już wczoraj zauważyliśmy, że Wisła znika, na niektórych odcinkach, ale wtedy szybko wróciła na swoje miejsce. Dzisiaj w Mapach Google Wisła zniknęła na znacznie dłuższych odcinkach. Widać ją co prawda na zdjęciach satelitarnych, ale już w widoku mapy nie.

wisla-2
wisla-3

Zdajmy sobie sprawę z tego, że poziom wód w polskich rzekach w wielu miejscach spadł bardzo drastycznie, ale czy to powód, aby usuwać je z mapy kraju?

Przypominamy, że w wyniku pomyłki z mapy Polski, a dokładniej Warszawy, swego czasu zniknął Most Łazienkowski. Obiekt został wyłączony z ruchu drogowego, ale z Map Google zniknął wtedy całkowicie.

O powody zniknięcia Wisły zapytaliśmy przedstawicieli Google Polska. Czekamy na odpowiedź.

Aktualizacja #1:

Polski oddział Google odpowiedział na nasze zapytanie i na całe szczęście - Wisła nadal płynie swoim nurtem:

Biuro prasowe Google odpowiada, że rzeka na szczęście nie wyschła i że Google przywróci ją na Mapy najszybciej jak się uda.

Aktualizacja #2:

Wisła wróciła!

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst