Tech  / News

Android sikający na Apple lada moment zniknie z Map Google

Picture of the author

Z prędkością światła rozprzestrzenia się po sieciach społecznościowych link do Map Google, na których widać Androida - symbol systemu operacyjnego Google - sikającego na ugryzione jabłko - logo Apple.

Ten link robi furorę w sieci. Zielony robocik symbolizujący Androida sikający na logo Apple stał się hitem, który błyskawicznie rozprzestrzenia się w sieciach społecznościowych.

Skąd on się tam wziął? Zapytaliśmy o to bezpośrednio Google, a odpowiedź na nasze pytanie przyszła bardzo szybko:

Przepraszamy, to nasza wpadka! :) Udało się to, dzięki sprytnemu wykorzystaniu Kreatora Map Google. Błąd już usunęliśmy, zmiany trafią na Mapy Google w ciągu kilku godzin - wyjaśnił w rozmowie ze Spider's Web Piotr Zalewski z Google.

Kreator Map Google pozwala na nanoszenie sugerowanych poprawek do map. W tym konkretnym przypadku mieliśmy zapewne do czynienia z żartem jednego z użytkowników (lub grupy użytkowników), który postanowił zakpić sobie z Apple i zamieścił na mapach zmianę w postaci powyższej grafiki. Propozycja aktualizacji map musiała zostać zaakceptowana przez inne osoby z poczuciem humoru i w ten sposób sikający robot trafił do Map Google.

Piotr Zalewski z Google przeprosił za tę wpadkę i poinformował nas, że za kilka godzin po żarcie nie będzie już śladu. Dlatego jeśli chcecie zobaczyć na Mapach Google Androida sikającego na logo Apple na własne oczy, to musicie się pośpieszyć i zajrzeć tutaj.

Aktualizacja: Efekt żartu jeszcze nie zniknął z Map Google. Co więcej, Czytelnicy Spider's Web podpowiedzieli, że w lasku obok sikającego Androida znalazła się dodatkowa informacja umieszczona przez żartownisiów (link).

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst