REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ta rolowana klawiatura od LG to wybawienie dla osób, które dużo piszą na smartfonach

Urządzenia mobilne dawno już przestały być prostymi telefonami czy źródłem wyłącznie rozrywki, lecz stały się też naprawdę użytecznymi narzędziami pracy. Czasem jednak potrzeba dodatku w postaci fizycznej klawiatury, aby wykorzystać ich potencjał do maksimum. LG pokazało właśnie swoją propozycję w tej kwestii, która od razu przykuła moją uwagę.

27.08.2015
14:49
Ta rolowana klawiatura od LG to wybawienie dla osób, które dużo piszą na smartfonach
REKLAMA
REKLAMA

Temat klawiatur do urządzeń mobilnych jest mi bardzo bliski, bo swego czasu bardzo intensywnie szukałem idealnego rozwiązania dla mojego smartfona i… nie udało mi się takiego znaleźć. W kwestii tabletów sytuacja znacznie się poprawiła, a produkty takie jak ZaggKeys Folio na iPady czy klawiaturki Logitecha do innych tabletów sprawdzają się znakomicie.

Jeśli jednak chodzi o klawiatury do smartfona, to moim głównym zarzutem wobec dotychczasowej oferty był ich rozmiar. Owszem, łatwo było znaleźć dobrą klawiaturę. Gorzej było znaleźć taką, która nie zajmuje dużo miejsca w plecaku. Pierwszy swoją odpowiedź na moje potrzeby pokazał Microsoft, ze swoją składaną klawiaturą Bluetooth.

Teraz dołącza do niego LG ze swoją klawiaturą „Rolly”.

Rolly to rozwinięcie koncepcji zwijanej klawiatury, która ma nie poświęcać komfortu pisania na rzecz mobilności, jak większość tego typu rozwiązań. Klawiatura LG posiada klawisze o niemal takim samym rozmiarze jak te, które znajdziemy w większości laptopów i zbliżonym skoku do tradycyjnych, nożycowych przycisków.

Konstrukcja zbudowana jest z twardego plastiku ABS i poliwęglanu, a po zwinięciu zmienia się w niewielką tubę, którą łatwo jest wsadzić do plecaka lub torebki, czy nawet - jak reklamuje LG - do kieszeni. Wysuwany stojak na urządzenia pozwoli umieścić na nim smartfon lub tablet o przekątnej max. 10”.

REKLAMA

Klawiatura łączy się z urządzeniami przez Bluetooth i robi to automatycznie po rozłożeniu. Podobnie zarządza też zasilaniem - rozwinięcie klawiatury ją uruchamia, a zwinięcie wyłącza, oszczędzając baterię. LG Rolly zasilana jest jednym paluszkiem AAA, który powinien wystarczyć na około trzech miesięcy użytkowania.

Rolly zadebiutuje już we wrześniu na targach IFA, gdzie będę miał okazję przyjrzeć się jej bliżej. Początkowo trafi do sprzedaży na terenie USA, jednak LG zapowiedziało, iż niedługo później trafi także na kluczowe rynki Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji w czwartym kwartale bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA