REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Foldable Universal Keyboard to świetny gadżet, który docenią osoby pracujące mobilnie

Podczas swojej konferencji Microsoft zaprezentował bardzo ciekawe urządzenie, które może okazać się prawdziwym hitem sprzedaży. Składaną, przenośną klawiaturę bluetooth, wspierającą wszystkie, mobilne platformy sprzętowe.

03.03.2015
17:06
Foldable Universal Keyboard to świetny gadżet, który docenią osoby pracujące mobilnie
REKLAMA
REKLAMA

Jak głosi notka prasowa - niewielki rozmiar współczesnych telefonów czyni z nich doskonałe, przenośne narzędzia, lecz ich klawiatury niekoniecznie nadają się do komfortowej pracy. Microsoft Universal Foldable Keyboard ma być idealnym kompanem dla naszych urządzeń mobilnych, pozwalając na zwiększenie efektywności pracy w każdym miejscu i czasie.

Cienka, lekka i przenośna

Wizualnie MS Keyboard bardzo przypomina inny produkt firmy - Type Keyboard przeznaczony dla modeli Surface. Wykonana jest z podobnych materiałów, a jej stylistyka ewidentnie nawiązuje do linii tabletów. Jest też odporna na zachlapanie.

Po złożeniu Foldable Keyboard zajmuje tak mało miejsca, że bez problemu zmieści się w każdej torebce czy plecaku. Według producenta czas pracy na jednym ładowaniu to aż trzy miesiące, przy czym nie musimy martwić się o wymianę baterii, gdyż klawiatura ładowana jest poprzez micro-USB.

mk_UFK_blk_otherviews04

Klawiatura współpracuje z systemami Android, iOS, Windows, oraz... Windows Phone, który wraz aktualizacją 8.1 update 2 ma w końcu otrzymać wsparcie dla profilu Bluetooth HID, co umożliwi podłączenie tego typu akcesorium.

mk_UFK_blk_otherviews02

Foldable Keyboard może się łączyć jednocześnie z dwoma urządzeniami, pomiędzy którymi przełącza się z pomocą prostego naciśnięcia klawisza. Układ klawiszy również rozplanowany jest w taki sposób, aby obsługiwać dedykowane funkcje różnych systemów operacyjnych.

REKLAMA

Microsoft Universal Foldable Keyboard w sprzedaży pojawi się w lipcu, a jej przewidywana cena to 99,95 dol. w Microsoft Store. Choć cena nie należy do niskich, to biorąc pod uwagę możliwości i poręczność urządzenia, sądzę, iż znajdzie ona wielu nabywców.

Z ostatecznym werdyktem poczekam, aż sam napiszę na niej kilka słów. Mam jednak wrażenie, że będzie to kolejny, nieodłączny element wyposażenia mojego plecaka.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA