REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nie każdy otrzyma Windowsa 10 w dniu premiery

29 lipca odbędzie się największa premiera Microsoftu od wielu lat. Tego dnia użytkownicy Windows będą mogli pobrać aktualizację do dziesiątej wersji tego systemu. Ale, wygląda na to, że nie wszyscy.

02.07.2015
16:49
Nie każdy otrzyma Windowsa 10 w dniu premiery
REKLAMA
105 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nie możesz się już doczekać Windows 10? My też. Ale obawiamy się, że nasza cierpliwość może nie zostać zaspokojona w dniu jego premiery. Co prawda system faktycznie będzie miał swoją rynkową premierę wyznaczonego dnia, ale udostępniany będzie… transzami.

Co to oznacza? By uniknąć przeciążenia serwerów i innych katastrof, system ten będzie udostępniany stopniowo kolejnym użytkownikom. Pierwszeństwo będą mieli testerzy uczestniczący w programie Windows Insider. Kolejne osoby to te, które zarezerwowały aktualizację poprzez dedykowaną dla poprzednich wersji Windows aplikację. Dopiero na końcu system otrzyma reszta użytkowników.

Microsoft, niestety, nie precyzuje jak owe transze zostaną podzielone. Twierdzi tylko, że „nowa pula użytkowników będzie dodawana każdego dnia”. Jak liczne są te pule i ile Kont Microsoft będzie w każdej? Niestety, tego nie wiemy.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA