REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

5 mln dol. finansowania dla polskiego UXPin, z którego korzysta już Adidas, Microsoft i Red Bull!

Lubimy pisać o sukcesach polskich startupów, bo za każdym razem jest to budujące, że nawet na rynkach międzynarodowych nasze rodzime pomysły są cenione i coraz bardziej lubiane. Jednym z takich startupów jest UXPin, który w USA właśnie pozyskał 5 milionów dolarów finansowania w Rundzie A.

23.07.2015
16:01
5 mln dol. finansowania dla polskiego UXPin, z którego korzysta już Adidas, Microsoft i Red Bull!
REKLAMA
REKLAMA

Założony w 2010 roku UXPin stworzył narzędzie dedykowane projektantom aplikacji mobilnych i internetowych efektywną współpracę. Pozwala im ono udostępniać swoją pracę w czasie rzeczywistym, a jednocześnie jest też narzędziem do projektowania UX. Oferując ponad 900 szablonów, umożliwia przekształcenie koncepcji w realistyczny prototyp.

Tworząc szkielet strony internetowej można go łatwo pokazać partnerowi, nanieść konieczne poprawki oraz podzielić się swoimi uwagami. Z UXPin korzystają w tej chwili tak duże i znane firmy jak np. Microsoft, Adidas, RedBull czy NBC.

Marcin Treder, CEO UXPin tak mówi o swoim startupie:

Współpraca jest istotnym elementem procesu projektowego. Bez niej organizacja zajmująca się designem nie ma racji bytu. Ponieważ coraz więcej organizacji zatrudnia designerów i angażuje coraz więcej osób w proces projektowy, istnieje zapotrzebowanie na narzędzia, które będą wspierać tę współpracę. UXPin jest właśnie taką platformą współpracy, gdzie każdy, od projektantów, przez deweloperów i sprzedawców, po analityków biznesowych, może wziąć udział we wszystkich etapach procesu projektowego.

Startup ma w tej chwili biura w Polsce oraz w Dolinie Krzemowej, a swój pierwszy krok w Stanach Zjednoczonych postawił dzięki InnovationNest, które umożliwiło im ekspansję za ocean, a teraz kontynuuje swoje wsparcie finansowe, dołączając do innych inwestorów, w tym True Ventures, którzy zainwestowali ponad 5 mln. dol. w polskie narzędzie.

True Ventures to firma inwestycyjna z Doliny Krzemowej, która za cel obrała sobie inwestowanie w startupy technologiczne na wczesnym etapie ich rozwoju, dając szansę na rozwinięcie skrzydeł najbardziej utalentowanym przedsiębiorcom na najszybciej rozwijających się rynkach.

Firmy skupiające się na designie są coraz bardziej pożądane i skupiają coraz więcej uwagi na giełdzie. Każdy dolar wydany na UXPin przynosi nawet 100 dolarów zwrotu, co jest niebywałym sukcesem jak na tak młodą firmę.

UXPin to także twórca największej, bezpłatnej biblioteki z e-bookami o designie, w której znajdują się w tej chwili 34 pozycje, a co tydzień przybywa kolejna. Ich artykuły o projektowaniu pojawiały się także w wielu amerykańskich czasopismach, jak np. FastCo Design, The Next Web i Smashing Magazine.

REKLAMA

To nie pierwszy raz, kiedy UXPin pozyskuje znaczących inwestorów, ale pierwszy raz pozyskał finansowanie w Rundzie A.

Dlatego nam pozostaje tylko pogratulować i życzyć firmie dalszych, udanych podbojów!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA