REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To będzie prawdziwa rewolucja. Czytnik w zestawie z abonamentem Legimi

W sierpniu polski rynek sprzedaży ebooków czeka mała rewolucja. Legimi wprowadza nową ofertę abonamentową, w ramach której użytkownik otrzyma dostęp do nielimitowanej liczby książek oraz czytnika ebooków kosztującego zaledwie złotówkę.

06.07.2015
9:01
To będzie prawdziwa rewolucja. Czytnik w zestawie z abonamentem Legimi
REKLAMA
REKLAMA

By z niej skorzystać, konieczne jest podpisanie dwuletniego zobowiązania. Wymaga ono uiszczania miesięcznej opłaty wynoszącej 49,99 zł miesięcznie. Jeżeli zamówicie ofertę zaraz w sierpniu, opłata zostanie zmniejszona do 44,99 miesięcznie. W tej cenie, poza nielimitowanym dostępem do biblioteki 10 000 książek oraz czytnikiem, użytkownik otrzymuje też etui do tabletu i darmową wysyłkę zestawu.

Oferta będzie również dostępna w wersji jedno- i półrocznej. Jednak w tych przypadkach konieczne będzie dopłacenie 299 lub 429 zł za czytnik. Należy pamiętać o tym, że jest to klasyczna oferta Legimi, w ramach której można korzystać ze swojego abonamentu nie tylko na wspomnianym czytniku, ale też na trzech innych urządzeniach, np. na smartfonie oraz tablecie. Legimi działa na urządzeniach jednocześnie, więc równie dobrze z pakietu może korzystać kilkoro domowników. Wtedy jego cena okazuje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

czytnik_okladka

Aplikacja Legimi działa tylko na czytnikach wyposażonych w system Android. Dlatego też dołączony do zestawu czytnik inkBook Onyx pracuje w oparciu o oprogramowanie Google w wersji 4.2. Jest on wyposażony w podświetlany ekran Carta o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Pod tym względem okazuje się on porównywalny z Kindle Paperwhite 2. Ma również pamięć flash o pojemności 5 GB, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Na pierwszy rzut oka prezentuje się on nader interesująco; postaramy przekonać się o tym na własne oczy jeszcze przed startem usługi.

Abonament Legimi ciekawszy, niż kiedykolwiek

Oferta Legimi jest wyjątkowo interesująca. Za cenę jednej, góra dwóch papierowych książek miesięcznie, można otrzymać dostęp do ogromnej biblioteki i nowy, dobrze wykonany czytnik z podświetleniem, systemem Android oraz skórzanym etui. Jeśli przyjmiemy, że koszt nielimitowanej oferty Legimi bez czytnika to 32,99 zł, okaże się, że koszt czytnika z etui to zaledwie 408 zł. Z kolei osoby, które zdecydują się na skorzystanie z oferty przed wrześniem, za czytnik dopłacą łącznie zaledwie 288 zł. Dla porównania, w wolnej sprzedaży sprzęt ten kosztuje 650 zł. Jest to niezwykle kusząca oferta, ponieważ nie da się w ten cenie kupić nowego, tak dobrze wyposażonego czytnika Kindle z podświetleniem.

Jako że od jakiegoś czasu szukam zastępstwa dla mojego wysłużonego Kindle Touch, bardzo poważnie zastanawiam się nad skorzystaniem z tej oferty. Zwłaszcza, że ostatnio nie kupuję wielu książek, ponieważ wydają mi się one zbyt drogie. Abonament Legimi rozwiązałby ten problem i sprawiłby, że mógłbym pochłaniać tyle tomów miesięcznie, ile tylko zechcę.

To rewolucja, porównywalna z pojawieniem się pierwszych usług strumieniujących muzykę.

Porównanie to wbrew pozorom jest całkiem celne, mimo że Legimi ma swoje abonamenty w ofercie już od dłuższego czasu. Jest tak, ponieważ Deezer i Spotify działają na praktycznie każdym sprzęcie mobilnym, a oferta Legimi funkcjonuje tylko na nielicznych czytnikach, wymaga dedykowanego urządzenia.

REKLAMA

Sam mam nadzieję, że oferta ta przyjmie się na rynku i sprawi, że czytanie w Polsce stanie się popularniejsze. Mniej niż połowa naszych rodaków w ciągu ostatniego roku przeczytała jakąkolwiek książkę. Jest to straszny wynik, za którym w dużej mierze stoją wysokie ceny książek. Po pojawieniu się na rynku nowej oferty Legimi znikną niemal wszystkie przeszkody stojące na drodze zwiększenia naszego czytelnictwa. Pozostanie tylko jedna z nich, a mianowicie niechęć Polaków do czytania.

Ale tego akurat nie zmieni żaden, nawet najlepszy abonament.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA