REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Najtańsza wersja Huawei Watcha w cenie Apple Watcha Sport, ale... są też droższe opcje

Rynek urządzeń z segmentu technologii ubieralnej się rozrasta, a kolejne firmy wprowadzają swoje produkty na sklepowe półki. Kolejnym z producentów wprowadzających do swojej oferty jest chiński gigant. Wreszcie ruszyła przedsprzedaż i poznaliśmy ceny Huawei Watch.

27.05.2015
18:39
Najtańsza wersja Huawei Watcha w cenie Apple Watcha Sport, ale… są też droższe opcje
REKLAMA
REKLAMA

Smartwatche i smartbandy to nie jest nowy typ urządzeń. Takie firmy jak Sony i Jawbone sprzedawały swoje urządzenia z tej kategorii na długo przedtem, zanim wzięły się za to Samsung i Apple. Dopiero jednak wejście w ten segment dwóch liderów kategorii smartfonów sprawiło, że inteligentne zegarki i opaski mierzące aktywność sportową zainteresowały konsumentów oraz… innych producentów.

Jedną z firm, która zapowiedziała wejście w ten segment jest Huawei.

Chiński producent, który zaprezentował swój zegarek na wiosnę, cieszy się bardzo mocną pozycją na rynku telekomunikacyjnym. Huawei Watch po raz pierwszy został pokazany podczas targów MWC 2015, jeszcze przed premierą Apple Watcha.

huawei-watch

Urządzenie robiło świetne wrażenie na pierwszych zdjęciach, chociaż przy bliższym poznaniu traciło nieco blasku. Teraz dowiedzieliśmy się, że to akcesorium trafi niedługo do sprzedaży. Osoby, które poszukują taniego smartzegarka nie będą jednak zadowolone.

Huawei Watch nie będzie urządzeniem tanim.

Zegarek wyposażony został w okrągły ekran o przekątnej 1,4 cala i rozdzielczości 400 na 400 pikseli. Ekran pokrywa, podobnie jak w przypadku Apple Watcha szafirowe szkło. Urządzenie napędza procesor marki Qualcomm APQ8026 1,2 GHz. W środku znalazło się 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator 300 mAh, a także wszystkie niezbędne czujniki.

REKLAMA

Do sprzedaży trafią przynajmniej dwie wersje zegarka od Huawei z oprogramowaniem Android Wear i metalową obudową, które będą różniły się ceną. Podstawowa wersja zegarka będzie kosztowała ok. 390 dol. Za taką cenę będzie można kupić zegarek w czarnej lub srebrnej wersji kolorystycznej z bransoletą wykonaną z metalu. Huawei Watch w cenie ok. 450 dol. będzie miała skórzano-złote wykończenie.

Oznacza to, że zegarek Huawei Watch to ta sama półka cenowa, co produkt Apple.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA