REKLAMA

Wykop.pl do udziału w AMA zaprosił wszystkich kandydatów na prezydenta. Większość jest zainteresowana

"Dlaczego nikt nie zaprosi wszystkich kandydatów?" - takie pytanie pojawia się ostatnio dość często w internetowych komentarzach. W końcu znalazł się ktoś, kto zaprosił - w wykopowym AMA udział potwierdzili już prawie wszyscy politycy tzw. dużego kalibru.

15.04.2015 18.04
Wykop do udziału w AMA zaprosił wszystkich kandydatów na prezydenta. Większość jest zainteresowana
REKLAMA
REKLAMA

Internet zawrzał po tym jak Łukasz Jakóbiak do swojego internetowego show zaprosił Bronisława Komorowskiego. Pojawiło się sporo pytań i wątpliwości związanych z zaproszeniami innych kandydatów, ale część z nich udało się rozwiać wczoraj. Do teraz czekamy jednak na oświadczenie Łukasza, które obiecał nam dwa dni temu.

Kampania wyborcza twa jednak nadal i niezmiennie Internet pozostaje miejscem, w którym toczy się gra i rywalizacja kandydatów.

Portal Gazeta.pl przeprowadził dzisiaj hangout z Bronisławem Komorowskim, który odpowiadał na żywo na pytania internautów oraz zaproszonych przez redakcję Gazety gości. Jednym z nich był, nie kto inny jak mój szef, Przemek Pająk.

To jednak nie koniec internetowych debat z udziałem kandydatów na urząd prezydenta Polski. Z ciekawą inicjatywą wyszedł serwis Wykop.pl, którego administracja zapytała użytkowników, co myślą na temat zaproszenia do AMA wszystkich kandydatów na prezydenta.

wybory-prezydenckie-ama

AMA to skrót od angielskiego wyrażenia “Ask Me Anything”, które można tłumaczyć jako “zapytaj mnie o wszystko”. W debatach typu AMA biorą udział znane osoby, specjaliści z różnych branży, podróżnicy i inne osoby, które mają do opowiedzenia ciekawą historię i chcą się nią podzielić z innymi. Internetowe AMA stały się popularne dzięki anglojęzycznemu serwisowi Reddit, w którym pod ostrzał pytań internautów wystawili się m.in.: Elon Musk, Bill Gates czy Barack Obama.

Format AMA przyjął się również w polskim serwisie Wykop, gdzie internauci przepytywali już m.in.: Przemysława Wiplera, Filipa Chajzera, Piotra Ogińskiego czy Tomasza Kopyrę.

Wczoraj administracja Wykopu zaproponowała przeprowadzenie AMA ze wszystkimi kandydatami na prezydenta.

Dzisiaj pomysł wdrożono w życie i rozpoczęto zapraszanie kandydatów do wzięcia udziału w internetowej debacie.

Propozycja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, zartówno użytkowników serwisu Wykop oraz sztabów kandydatów na prezydenta. Już teraz zainteresowaniem wykopowym AMA odpowiedzieli niemal wszyscy kandydaci.

Rozmawiałem na ten temat z Michałem Białkiem z Wykopu, który co prawda prosił o nieujawnianie wstępnej listy kandydatów, ale mogę powiedzieć, że prawie wszystkie najważniejsze nazwiska są już na liście zainteresowanych. Prawdopodobnie jutro poznamy oficjalną listę ze stanowiskami wszystkich sztabów wyborczych.

Publicznie przyjęcie zaproszenia do wykopowego AMA przez Andrzeja Dudę potwierdził na Twitterze Paweł Szefernaker ze sztabu Dudy.

Szykuje się nam więc naprawdę ciekawe wydarzenie medialne.

REKLAMA

Wykop ma szansę nie tylko na przeprowadzenie ciekawej i niepowtarzalnej debaty z każdym z kandydatów z osobna, ale również będzie mógł później zebrać najlepsze odpowiedzi oraz stworzyć zestawienie odpowiedzi różnych kandydatów na takie same lub podobne pytania. Będzie to też dobra okazja dla wszystkich dziennikarzy i blogerów politycznych, gdyż materiału do analizy zapewne nie zabraknie.

Zdjęcia: Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA