REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Weź głęboki wdech - Oxygen OS już tu jest

Po wielu opóźnieniach i ustawicznym przesuwaniu premiery posiadacze OnePlus One w końcu mogą odetchnąć - najnowsza nakładka na system operacyjny, Oxygen OS, już tu jest.

06.04.2015
13:20
Weź głęboki wdech – Oxygen OS już tu jest
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory posiadacze OnePlus One korzystali ze zmodyfikowanej wersji ROM-u Cyanogen Mod, który oferował doznania bardzo zbliżone do czystego Androida, pozwalając jednak na niemalże dowolną zmianę wyglądu systemu.

Twórcom z OnePlus to jednak nie wystarczyło i wraz z ekipą deweloperów innego, popularnego ROM-u, Paranoid Android, postanowili stworzyć nakładkę skrojoną na miarę ich unikalnego urządzenia.

OnePlus chce, żeby "zabójca flagowców" był jeszcze lepszy

Zachowano najbardziej istotne cechy poprzedniego OS-u, takie jak uruchamianie aplikacji za pomocą gestów, pełna konfigurowalność wyglądu, wybór pomiędzy przyciskami pojemnościowymi i ekranowymi, czy rozbudowane menu paska ustawień.

Głównym celem Oxygen OS jest jak najlepsza optymalizacja dla smartfona OnePlus. Nowy ROM, oparty na Androidzie 5.0.2. ma zapewnić lepsze czasy pracy na baterii, idealną płynność działania i - jak mówią twórcy - pełną harmonię pomiędzy softwarem i hardwarem.

Aby mieć pewność, że klienci będą zadowoleni z nowego OS-u, twórcy dołączyli do niego feedback app, czyli aplikację do szybkiego kontaktu z ekipą pracującą nad ROM-em, gdzie można raportować wszelkie problemy z działaniem Oxygen OS i zgłaszać swoje sugestie. Twórcy obiecują, że będą uważnie słuchać sugestii użytkowników i ustawicznie wdrażać nowe funkcje.

Instrukcję instalacji Oxygen OS znajdziecie pod tym adresem. Niestety, aktualizacja nie będzie dostępna przez OTA (choć twórcy przyznają, iż pracują nad tym dla ich kolejnej wersji). Zgodnie z zapowiedzią, wgranie nowego ROM-u nie będzie skutkowało utratą gwarancji.

oxygenos

Kolejny powód, by dać szansę chińczykom

Wrażenia wielu użytkowników z całego świata pokazują, że o ile OnePlus One może nie jest "zabójcą flagowców", to z całą pewnością jest fenomenalnym urządzeniem, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę stosunek ceny do możliwości. Jeżeli do tej pory wstrzymywaliście się z zakupem, teraz jest najlepszy moment, żeby na nowo go przemyśleć.

Tym bardziej, że od blisko miesiąca OnePlus One dostępny jest w Polsce, więc nie trzeba już kombinować z wysyłką przez inne kraje. Cena, choć niestety delikatnie wzrosła na skutek kursu walut, nadal jest niezwykle okazyjna.

Teoretycznie aby zakupić "zabójcę flagowców" trzeba mieć zaproszenie, lecz w praktyce zawsze można poczekać kilka dni - w każdy wtorek możliwe jest nabycie One bez konieczności posiadania zaproszenia.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA