REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Posiadacze Nexusów 4 już mogą instalować nowego Androida

Gdy w marcu Google wypuściło Androida 5.1 Lollipop, system trafił na większość urządzeń z serii Nexus. Nadal jednak istnieje kilka sprzętów, które nie mogą się cieszyć nowym Androidem. Jeszcze kilka godzin temu jednym z takich smartfonów był leciwy już Nexus 4. Właśnie otrzymał on jednak odpowiednią aktualizację.

14.04.2015
8:55
Posiadacze Nexusów 4 już mogą instalować nowego Androida
REKLAMA
REKLAMA

Nowe oprogramowanie jest dostępne za pośrednictwem OTA. Oznacza to, że można je pobrać bezpośrednio przez WiFi, bez podłączania urządzenia mobilnego do peceta. Wspomniana aktualizacja nie jest zbyt duża. Waży zaledwie 174 MB i zmienia wersję oprogramowania z LRX22C do LMY47O.

Co prawda nowości znajdujące się w Androidzie już opisywałem w innym tekście, zaś Łukasz Kotkowski w swoim felietonie wyjaśnił, z jakiego powodu warto zainteresować się nowym Androidem, ale mimo to warto przypomnieć, czym jest Android 5.1 Lollipop.

Aktualizacja ta przede wszystkim poprawia błędy zawarte w Androidzie 5.0.

Oprócz tego poprawia wydajność urządzeń mobilnych i wprowadza nowy system ochrony urządzenia przed kradzieżą. Umożliwia też na zmianę sieci WiFi i podłączonego urządzenia Bluetooth z poziomu centrum powiadomień, bez wchodzenia do ekranu ustawień.

nexus 4 res 48

Jeśli po ostatnich nieprzyjemnych wydarzeniach związanych z aktualizacją Nexusów za pośrednictwem OTA wolicie wgrać ręcznie nowe oprogramowanie, musicie jeszcze chwilę poczekać. Obraz nie pojawił się jeszcze na oficjalnej stronie Google, ale jest już dostępny link do samego OTA. Oprogramowanie można pobrać też z innych stron, ale osobiście nie polecam takiego wyjścia. Lepiej być w 100 proc. pewnym oprogramowania wgrywanego do swojego sprzętu.

Zabawne jest, że to starsze urządzenia jako pierwsze dostają nowego Androida.

REKLAMA

Nowego systemu nie mają jeszcze tablety Nexus 7 (2013) oraz Nexus 9, czyli sprzęty znacznie nowsze od opisywanego tutaj smartfonu. Wygląda na to, że linia Nexus przestaje być synonimem najszybszego otrzymywania nowych wersji Androida. Oznacza to, że w ostatnim czasie straciła już drugą, po niskiej cenie, przewagę nad urządzeniami tworzonymi od A do Z przed tradycyjnych producentów.

*Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA