REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google zaprezentował nową wersję Androida i już możesz ją pobrać. Oto co znajdziesz w aktualizacji

Wczoraj wieczorem Google zaczął udostępniać nową wersję systemu Android oznaczoną jako 5.1. Nie jest to jednak zupełnie nowy system, a jedynie poprawka czyniąca Lollipopa jeszcze lepszym oprogramowaniem.

10.03.2015
11:16
Google zaprezentował nową wersję Androida i już możesz ją pobrać. Oto co znajdziesz w aktualizacji
REKLAMA
REKLAMA

Najważniejsze nowości, których można spodziewać się po Androidzie 5.1 to przede wszystkim poprawa stabilności i wydajności smartfonów i tabletów. Google nie podał tu szczegółów, ale zapewne chodzi o wyeliminowanie wycieków pamięci oraz wymuszonego zamykania się niektórych aplikacji.

Oprócz tego znalazło się tu kilka innych funkcji, takich jak oficjalne wsparcie dla kilku kart SIM, rozmowy głosowe w jakości HD oraz usługa zabezpieczająca urządzenie przed zgubieniem lub kradzieżą. Dzięki niej możliwe jest zdalne zablokowanie urządzenia w ten sposób, że jego znalazca lub złodziej nie będzie w stanie z niego skorzystać nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych.

google-android-lollipop

Kolejna ciekawa funkcja to możliwość zarządzania połączeniami WiFi i Bluetooth bezpośrednio z poziomu paska powiadomień. Nie jest już konieczne wchodzenie w tym celu do ekranu ustawień. Kliknięcie odpowiedniej ikony otworzy listę urządzeń i pozwoli w mgnieniu oka zdecydować, z której sieci lub którego urządzenia podłączonego bezprzewodowo chcemy korzystać.

REKLAMA

Ze wszystkich nowości najbardziej cieszy mnie oficjalna obsługa telefonów ze wsparciem dla dual sim. Sprawi ona, że Android Lollipop będzie mógł w końcu oficjalnie trafić na telefony z niższej półki, produkowane przez mniej znanych producentów. Tym samym znacznie poprawiona zostanie wstydliwa statystyka, według której mimo długiego czasu od premiery Lollipop zawitał dopiero na 1,6% wszystkich używanych urządzeń z Androidem.

Obrazy systemu już są dostępne pod tym adresem. Aktualizację jako pierwsze dostaną oczywiście sprzęty z rodziny Nexus.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA