REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Zgubiłeś telefon? Zapytaj wyszukiwarki Google, gdzie jest, a ta ci odpowie

Google poinformował o nowym sposobie szukania zaginionego telefonu. Wystarczy zadać pytanie wyszukiwarce Google, aby telefon się odnalazł.

16.04.2015
18:35
Zgubiłeś telefon? Zapytaj wyszukiwarki Google, gdzie jest, a ta ci odpowie
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory Google udostępniał usługę Android Device Manager, w której użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem mogli łatwo odszukać swoje urządzenia. Teraz firma poszła o krok dalej i uprościła proces odnajdywania zgubionego telefonu.

Nowy sposób wyszukiwania jest do bólu prosty i intuicyjny - wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google hasło “znajdź mój telefon” i już. Wyświetli się widżet, który wskaże lokalizację urządzenia. Dodatkowo będzie dostępna funkcja pozwalająca na “zadzwonienie” na dany telefon. Nie będzie to jednak zwykłe połączenie, a zdalne uruchomienie alarmu dźwiękowego, który sprawi, że odszukanie telefonu np. zostawionego w innym pokoju lub w kurtce będzie znacznie łatwiejsze.

Find-My-Phone

Obecnie usługa działa wyłącznie u użytkowników znajdujących się w Stanach Zjednoczonych i korzystających z przeglądarki internetowej w języku Angielskim. Aby wyszukać telefonu należy wpisać frazę “find my phone”. Aby usługa zadziałała poprawnie użytkownik musi być zalogowany w przeglądarce do konta Google, które powiązane jest z urządzeniem mobilnym, którego szukamy.

Dodatkowo na telefonie musi znajdować się zainstalowana, zaktualizowana do najnowszej wersji, aplikacja Google. Funkcja “znajdź mój telefon” działa na telefonach z Androidem, w których aktywowane zostały karty Now oraz włączone są usługi lokalizacyjne.

Przyznaję, że nowa opcja w wyszukiwarce Google jest z kategorii “mała rzecz a cieszy”. W teorii użytkownicy mieli wcześniej dostęp do usługi Android Device Manager, która pozwala praktycznie na to samo. Jednak ułatwiony dostęp do funkcji wyszukiwania telefonu, działąjący w oparciu o zapytanie w wyszukiwarce jest sporym uproszczeniem. Szczególnie docenią je osoby, które o istnieniu Android Device Managera nie miały pojęcia i nie wiedziały, że odnalezienie zgubionego telefonu może być tak łatwe.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA