REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sprawdziliśmy gdzie można już kupić Samsunga Galaxy S6 oraz ile sztuk się sprzedało

Galaxy S6 oraz Galaxy S6 edge w polskich sklepach i u operatorów - sprawdzamy gdzie kupić oraz ile modeli sprzedał już Samsung.

03.04.2015
15:08
Sprawdziliśmy gdzie można już kupić Samsunga Galaxy S6 oraz ile sztuk się sprzedało
REKLAMA
REKLAMA

Dwa tygodnie temu poznaliśmy polskie ceny Samsunga Galaxy S6 oraz modelu Galaxy S6 edge. Praktycznie w tym samym czasie wystartowała przedsprzedaż nowych flagowych smartfonów, a wraz z nią specjalna promocja Samsunga, w której pierwszym klientom rozdawane są bezprzewodowe ładowarki. Sprawdzamy gdzie dzisiaj można kupić nowe modele Samsunga, która oferta jest najlepsza oraz ile zostało prezentów dla pierwszych klientów.

Samsung Galaxy S6 (edge) - cena i dostępność

Model Galaxy S6 o pojemności 32 GB wyceniono na 2999 zł, wersja 64 GB będzie kosztować 3399 zł, zaś smartfon o pojemności 128 GB jest dostępny w cenie 3799 zł. W przypadku modelu Samsung Galaxy S6 edge ceny te będą wynosić kolejno 3599 zł, 3999 zł oraz 4399 zł.

Obecnie modele Galaxy S6 i Sg edge nie trafiają jeszcze do pierwszych użytkowników, gdyż klienci mają wyłącznie możliwość zarezerwowania produktów w ramach preorderów. Akcja przedsprzedażowa potrwa do 16 kwietnia. Dzień później, czyli 17 kwietnia rozpoczną się pierwsze wysyłki sprzętu i będzie miała miejsce oficjalna polska premiera rynkowa.

Gdzie można kupić Galaxy S6 i S6 edge?

Oficjalna przedsprzedaż Samsungów Galaxy S6 oraz Galaxy S6 edge prowadzona jest przede wszystkim za pośrednictwem e-sklepu Samsunga oraz w salonach Samsung Brand Store, w któych modele są już fizycznie dostępne i można je dobrze poznać przed dokonaniem zamówienia.

Na stronie Samsunga jest również aktualna lista sklepów, które oferują przedsprzedaż modeli S6 i S6 edge. Są to przede wszystkim punkty: RTV Euro AGD, X-Kom, Saturn, Media Expert, Media Markt, Morele, Neonet Agito, Komputronik, Neo24, Redcoon, Sferis, Vobis oraz strefa marek w Allegro. Dostępna jest też wyszukiwarka salonów i sklepów, w których można zobaczyć nowe modele Galaxy S6. Na liście punktów znajdują się również salony operatorów: Orange, Plus i T-Mobile.

Orange przygotował specjalną stronę internetową, poświęconą nowym flagowcom Samsunga, na której można wybrać model i kupić go w ramach nowej umowy (również z przeniesieniem numeru), przedłużenia obecnej lub w ofercie na raty.

Przedsprzedaż online jest dostępna również na stronach T-Mobile. Operator oferuje nowe telefony Samsunga w ofertach dla klientów biznesowych, ale też indywidualnych.

tmobile-galaxy-s-6

Z danych na stronie Samsunga wynika, że Play oferuje przedsprzedaż tylko za pomocą e-sklepu. Jednak na stronie operatora na próżno szukać informacji na ten temat. Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play w rozmowie ze Spider’s Web zapewnił, że przedsprzedaż będzie dostępna u fioletowego operatora, jednak sieć zdecydowała się nie wprowadzać tego telefonu do oferty z tak dużym wyprzedzeniem, jak zrobiły to niektóre sklepy.

Podobnie jest w Plusie, operator jedynie zapowiedział przedsprzedaż, która do dzisiaj nie jest jeszcze dostępna.

Ile się już sprzedało Galaxy S6 i S6 edge?

Na początku ubiegłego tygodnia informowaliśmy o starcie specjalnej oferty przedsprzedażowej, w ramach której Samsung przygotował dla pierwszych klientów tysiące ładowarek bezprzewodowych. 20 kwietnia na stronie Samsunga widniała informacja o dostępności 2345 ładowarek EP-PG900I w kolorze czarnym, 1050 ładowarek EP-PN915I w kolorze białym oraz po 175 ładowarek EP-PG920I w kolorach białym i czarnym.

Obecnie, w chwili gdy piszę te słowa, na stronie Samsunga jest dostępnych 2279 ładowarek EP-PG900I w kolorze czarnym, 970 ładowarek EP-PN915I w kolorze białym oraz 63 ładowarek EP-PG920I w kolorze białym i 21 w czarnym czarnym.

Gdy odejmiemy aktualne wartości z liczników na stronie Samsunga od tego co oferowano na początku preorderów, wyjdzie że z polskiej promocji przedsprzedażowej skorzystało tylko (a może aż?) 412 osób.

Oczywiście liczniki na stronie producenta nie muszą wskazywać wartości w pełni zgodnych ze stanem faktycznym, gdyż zamówienie ładowarki wraz z zakupem smartfonu dostępne jest wyłącznie w e-sklepie Samsunga oraz w salonach Samsung Brand Store. Pozostali klienci, którzy zakupili lub zakupią Galaxy S6 lub Galaxy S6 edge w innych sklepach muszą skorzystać specjalnego formularza on-line, za pomocą którego domówią prezent w postaci jednej z trzech bezprzewodowych ładowarek. Trudno ocenić, czy poprawne wypełnienie tego formularza ma wpływ na automatyczną aktualizację liczników dostępnych w promocji prezentów.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA