REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Sprawdziliśmy gdzie można już kupić Samsunga Galaxy S6 oraz ile sztuk się sprzedało

Galaxy S6 oraz Galaxy S6 edge w polskich sklepach i u operatorów - sprawdzamy gdzie kupić oraz ile modeli sprzedał już Samsung.

Sprawdziliśmy gdzie można już kupić Samsunga Galaxy S6 oraz ile sztuk się sprzedało
REKLAMA
113 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Dwa tygodnie temu poznaliśmy polskie ceny Samsunga Galaxy S6 oraz modelu Galaxy S6 edge. Praktycznie w tym samym czasie wystartowała przedsprzedaż nowych flagowych smartfonów, a wraz z nią specjalna promocja Samsunga, w której pierwszym klientom rozdawane są bezprzewodowe ładowarki. Sprawdzamy gdzie dzisiaj można kupić nowe modele Samsunga, która oferta jest najlepsza oraz ile zostało prezentów dla pierwszych klientów.

Samsung Galaxy S6 (edge) - cena i dostępność

Model Galaxy S6 o pojemności 32 GB wyceniono na 2999 zł, wersja 64 GB będzie kosztować 3399 zł, zaś smartfon o pojemności 128 GB jest dostępny w cenie 3799 zł. W przypadku modelu Samsung Galaxy S6 edge ceny te będą wynosić kolejno 3599 zł, 3999 zł oraz 4399 zł.

Obecnie modele Galaxy S6 i Sg edge nie trafiają jeszcze do pierwszych użytkowników, gdyż klienci mają wyłącznie możliwość zarezerwowania produktów w ramach preorderów. Akcja przedsprzedażowa potrwa do 16 kwietnia. Dzień później, czyli 17 kwietnia rozpoczną się pierwsze wysyłki sprzętu i będzie miała miejsce oficjalna polska premiera rynkowa.

Gdzie można kupić Galaxy S6 i S6 edge?

Oficjalna przedsprzedaż Samsungów Galaxy S6 oraz Galaxy S6 edge prowadzona jest przede wszystkim za pośrednictwem e-sklepu Samsunga oraz w salonach Samsung Brand Store, w któych modele są już fizycznie dostępne i można je dobrze poznać przed dokonaniem zamówienia.

Na stronie Samsunga jest również aktualna lista sklepów, które oferują przedsprzedaż modeli S6 i S6 edge. Są to przede wszystkim punkty: RTV Euro AGD, X-Kom, Saturn, Media Expert, Media Markt, Morele, Neonet Agito, Komputronik, Neo24, Redcoon, Sferis, Vobis oraz strefa marek w Allegro. Dostępna jest też wyszukiwarka salonów i sklepów, w których można zobaczyć nowe modele Galaxy S6. Na liście punktów znajdują się również salony operatorów: Orange, Plus i T-Mobile.

Orange przygotował specjalną stronę internetową, poświęconą nowym flagowcom Samsunga, na której można wybrać model i kupić go w ramach nowej umowy (również z przeniesieniem numeru), przedłużenia obecnej lub w ofercie na raty.

Przedsprzedaż online jest dostępna również na stronach T-Mobile. Operator oferuje nowe telefony Samsunga w ofertach dla klientów biznesowych, ale też indywidualnych.

tmobile-galaxy-s-6

Z danych na stronie Samsunga wynika, że Play oferuje przedsprzedaż tylko za pomocą e-sklepu. Jednak na stronie operatora na próżno szukać informacji na ten temat. Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play w rozmowie ze Spider’s Web zapewnił, że przedsprzedaż będzie dostępna u fioletowego operatora, jednak sieć zdecydowała się nie wprowadzać tego telefonu do oferty z tak dużym wyprzedzeniem, jak zrobiły to niektóre sklepy.

Podobnie jest w Plusie, operator jedynie zapowiedział przedsprzedaż, która do dzisiaj nie jest jeszcze dostępna.

Ile się już sprzedało Galaxy S6 i S6 edge?

Na początku ubiegłego tygodnia informowaliśmy o starcie specjalnej oferty przedsprzedażowej, w ramach której Samsung przygotował dla pierwszych klientów tysiące ładowarek bezprzewodowych. 20 kwietnia na stronie Samsunga widniała informacja o dostępności 2345 ładowarek EP-PG900I w kolorze czarnym, 1050 ładowarek EP-PN915I w kolorze białym oraz po 175 ładowarek EP-PG920I w kolorach białym i czarnym.

Obecnie, w chwili gdy piszę te słowa, na stronie Samsunga jest dostępnych 2279 ładowarek EP-PG900I w kolorze czarnym, 970 ładowarek EP-PN915I w kolorze białym oraz 63 ładowarek EP-PG920I w kolorze białym i 21 w czarnym czarnym.

Gdy odejmiemy aktualne wartości z liczników na stronie Samsunga od tego co oferowano na początku preorderów, wyjdzie że z polskiej promocji przedsprzedażowej skorzystało tylko (a może aż?) 412 osób.

Oczywiście liczniki na stronie producenta nie muszą wskazywać wartości w pełni zgodnych ze stanem faktycznym, gdyż zamówienie ładowarki wraz z zakupem smartfonu dostępne jest wyłącznie w e-sklepie Samsunga oraz w salonach Samsung Brand Store. Pozostali klienci, którzy zakupili lub zakupią Galaxy S6 lub Galaxy S6 edge w innych sklepach muszą skorzystać specjalnego formularza on-line, za pomocą którego domówią prezent w postaci jednej z trzech bezprzewodowych ładowarek. Trudno ocenić, czy poprawne wypełnienie tego formularza ma wpływ na automatyczną aktualizację liczników dostępnych w promocji prezentów.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA