REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Na iOS trafiła wreszcie nawigacja, która może zastąpić Apple Maps i zdetronizować Mapy Google

Mapy Here to jedna z najlepszych aplikacji z mapami do smartfonów. Użytkownicy iPhone’ów do tej pory musieli jednak obejść się smakiem, bo stara wersja map od Nokii została wycofana z App Store pod koniec 2013 roku. Teraz Here Maps do iOS powraca i to naprawdę świetna wiadomość.

11.03.2015
15:03
Na iOS trafiła wreszcie nawigacja, która może zastąpić Apple Maps i zdetronizować Mapy Google
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze kilka lat temu dostawcą mobilnych map do systemu iOS było Google, ale firma Tima Cooka postanowiła wziąć rozwód z gigantem z Mountain View. Powstała nowa usługa Apple Maps, która po kilku latach nadal pozostawia wiele do życzenia.

Mapy w iOS

Here-Maps-iOS-iPhone

Mapy Apple nie są już tragiczne i zdarza mi się z nich korzystać, ale nie zdecydowałem się jeszcze na usunięcie Google Maps ze swojego smartfona. Wszystko wskazuje też na to, że do mojego telefonu zawita trzecia usługa związana z mapami, czyli Here Maps.

Mapy Here są jedną z lepszych mobilnych usług nawigacyjnych i przez długo były atutem smartfonów z Windows Phone. Po wykupieniu mobilnego działu Nokii przez Microsoft fińska firma przestała się jednak ograniczać i atakuje inne platformy.

Nokia szturmuje inne platformy

W pierwszej kolejności Mapy Here zawitały jeszcze w zeszłym roku do Google Play, gdzie stały się z miejsca hitem i znalazły miliony chętnych do przetestowania programu. Teraz zgodnie z obietnicami aplikacja pojawia się w App Store i jeszcze dziś ma być dostępna dla wszystkich użytkowników urządzeń mobilnych Apple.

Największym atutem Map Here jest nawigacja offline i pobieranie map do pamięci urządzenia. Usługa dostępna jest przy tym zupełnie za darmo, więc już na starcie wygrywa zarówno z mapami Apple - działaniem bez połączenia z siecią - oraz konkurencyjnymi nawigacjami udostępnianymi komercyjnie.

Mapy Here do iOS przetestujemy jak tylko będą dostępne!

Sprawdź również:

REKLAMA

*Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA