Technologie  / News

Nowoczesny Kalendarz Google zawitał na iPhone'a! Nadal czekamy na wersję webową

Google udostępnił wreszcie posiadaczom iPhone’ów zapowiadaną już wcześniej aplikację Google Calendar. Użytkownicy Kalendarza Google powinni udać się do App Store i pobrać program od razu, bo zapowiada się on bardzo przyzwoicie.

Po kilku latach Google postanowił odświeżyć swój cyfrowy kalendarz. W pierwszej kolejności aktualizacji doczekała się wersja do Androida, a teraz przyszła kolej na debiut oficjalnej aplikacji do systemu iOS.

google-calendar-2

Google i Apple umożliwiają co prawda obsługę Google Calendar w systemowej aplikacji kalendarz, ale wsparcie nie jest idealne. Dla wielu osób problemem może być piętnastominutowy czas oczekiwania na odświeżenie.

Uciążliwy jest też brak niektórych opcji. Użytkowników może denerwować też konieczność włączania dostępności poszczególnych subkalendarzy dopisanych do konta użytkownika z poziomu strony internetowej, żeby systemowy Kalendarz od Apple mógł je wykryć.

To się wreszcie zmienia. Oficjalny Google Calendar od iOS oferuje podobne funkcje co jego odpowiednik z Androida. Aplikacja wygląda schludnie i nowocześnie, a także może stać się pełnoprawnym zamiennikiem systemowego kalendarza.

Jedną z ciekawszych funkcji jest możliwość prostego zamieniania przychodzącej poczty w wydarzenia w kalendarzu. Przydatny jest też nowy tryb widoku pozwalający szybkim rzutem oka określić, czy i gdzie można zapisać termin kolejnego spotkania.

Ciekaw tylko jestem, kiedy redesignu doczeka się webowa wersja usługi, ponieważ w przeciwieństwie do Kalendarza Google do iOS korzystanie z niej nie należy do przyjemności.

Sprawdź również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst