1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Sprzęt

Polacy, którzy zmienili świat technologii cyfrowej – Spider’s Web TV #12

Kiedy myślisz o wizjonerach informatyki, na myśl przychodzą ci takie nazwiska jak Steve Jobs, Bill Gates czy Linus Torvalds. Tymczasem, jak się okazuje, nawet oni niewiele by zdziałali, gdyby nie pomysły, idee i wynalazki tych Polaków.

Polacy, którzy zmienili świat technologii cyfrowej – Spider’s Web TV #12

Z do dziś niezrozumiałych dla nas przyczyn wkład polskiej myśli technicznej w rynek elektroniki użytkowej jest praktycznie pomijany. Mówi się głównie o takich osobach, jak Alan Turing czy Steve Jobs. W żadnym razie nie mamy zamiaru umniejszać dokonań tych wizjonerów, ale gdyby nie tacy ludzie, jak Czochralski czy Trzmiel, komputery osobiste zapewne wyglądałyby dziś zupełnie inaczej. I najprawdopodobniej byłyby dużo gorsze.

Chcemy przypomnieć o wielkich Polakach i ich dokonaniach. Naszym zdaniem ich nazwiska powinny w końcu zacząć się pojawiać nie tylko w krótkich materiałach, takich jak poniższy, ale w niektórych przypadkach również i w… podręcznikach szkolnych czy akademickich.

Zachęcam do zostawiania komentarzy tutaj lub pod filmem oraz do  subskrybowania naszego kanału. Nowe odcinki pojawiają się co tydzień w poniedziałek około godziny 18:00. Materiały powstają przy współpracy z firmą YT360.