Sprzęt  / News

Niebawem zamienię Mailboksa na skrzynkę Inbox - Google wprowadza ważną aktualizację

Od samego początku bardzo kibicuję Inboksowi. Uważam, że rozwijanie tego klienta Gmaila to dobry ruch ze strony Google, natomiast ubolewam nad tym, że jego rozwój trwa tak mozolnie. Na szczęście, w ostatnich dniach coś się ruszyło.

W zeszłym tygodniu okazało się, że z Inboksa można już korzystać na iPadzie. Więcej nawet, ten klient jest już dostępny nie tylko poprzez przeglądarkę Google Chrome, ale również przez Safari i Firefoksa.

Teraz dotarła do nas kolejna świetna wiadomość. Od marca pierwsi klienci Google Apps dostaną możliwość korzystania z Inboksa.

Do tej pory, ta aplikacja była dostępna wyłącznie dla skrzynek e-mail na Gmailu, czyli, upraszczając, poczty prywatnej. Od przyszłego miesiąca natomiast będzie można w ten sposób zarządzać pocztą pracowniczą.

Jak zaznaczyli przedstawiciele giganta z Mountain View na blogu Google For Work, na razie tylko wyselekcjonowane firmy będą mogły testować Inboksa w swoich organizacjach. Google chce doskonalić tę usługę w ścisłej współpracy z klientami Google Apps.

Bardzo mnie to cieszy, ponieważ brak wsparcia dla Google Apps jest jedynym powodem, który trzyma mnie jeszcze przy Mailboksie.

google inbox

Kiedy będą mógł przerzucić swoją pracowniczą pocztę do Inboksa to będę naprawdę szczęśliwy. Nie wiem co się stało, ale Mailbox od dłuższego czasu nie działa tak płynnie jak kiedyś, potrafi się wieszać w najmniej odpowiednim momencie i pozera zdecydowanie za dużo baterii. Inbox na tych polach góruje nad klientem Dropboksa.

Jak Twoja firma może zacząć korzystać z Inboksa?

Trzeba wysłać zgłoszenie na adres inboxforwork@google.com. Nie wiemy czy są jakieś ograniczenia geograficzne w tym programie, zatem proponuję śmiało pisać do Google, jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany. Co ważne, prośba o udostępnienie Inboksa musi być wysłana przez administratora Google Apps w danej organizacji.

Chcesz zaproszenie do Inboksa dla swojej prywatnej skrzynki?

W redakcji Spider’s Web mamy sporo zaproszeń do Inboksa, którymi chętnie się podzielimy. Jeśli chcesz sprawdzić nową skrzynkę Google na własnej skórze, to napisz na adres – newwalk+inbox@gmail.com.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst