Technologie  / News

W końcu możesz skorzystać z Inboksa na iPadzie, w Safari i Firefoksie. Tak, mamy też trochę zaproszeń

Inbox, nowa skrzynka pocztowa od Google, pojawiła się na rynku, zrobiła spore zamieszanie, zyskała uznanie wielu użytkowników, ale mimo to nadal nie była dostępna dla jednej z najpopularniejszych platform - iOS w wersji dla tabletów. Na szczęście w końcu zdecydowano się to niedopatrzenie naprawić.

Udostępniona dziś aktualizacja, o której poinformował m.in. serwis ZDnet, przyniosła wreszcie to, na co prawdopodobnie oczekiwało sporo osób - wsparcie dla iPada i dostosowane do jego większego ekranu UI. W ten sposób  w końcu uzupełnione zostaje to brakujące ogniwo, którego brak dla wielu osób używających właśnie iPada przekreślał cały sens istnienia tej nowoczesnej skrzynki. W końcu po co komuś rozwiązanie, które działa na telefonie, komputerze, ale na tablecie już nie?

ipad

Osoby spodziewające się przy tym zupełnie nowego interfejsu mogą być jednak rozczarowane. Inbox na iPada wygląda niemal dokładnie tak samo, jak Inbox w wydaniu przeglądarkowym, czyli z kolei niemal tak samo, jak Inbox w aplikacji mobilnej dla iPhone'a. Po prostu wyświetlane jest więcej treści, a i niewykorzystanego miejsca po bokach jest odrobinę więcej.

Nie wpływa to jednak w żaden sposób na najważniejsze elementy Inboksa, który w dalszym ciągu jest bez wątpienia jedną z najlepszych obecnie dostępnych aplikacji pocztowych, a jeśli zainstalujemy ją na każdym z posiadanych przez nas urządzeń, możemy mówić o całkiem zgrabnym pocztowym ekosystemie. Do tej pory, jeśli mieliśmy iPada, było to niemożliwe.

ipad2

Ciekawe jest tu jednak podejście Google do rozszerzania wsparcia dla swojej aplikacji. Z jednej strony oczywiste jest, że bardziej wypadało najpierw wesprzeć własny produkt w postaci Android Wear, ale z drugiej strony, iPad wydaje się być platformą o wiele bardziej popularną i mogącą zaoferować o wiele większą liczbę użytkowników. A kiedy chodzi o wersje testowe (wciąż wymagające zaproszenia), im więcej opinii dotrze do producenta, tym przecież lepiej.

Na szczęście jednak nie ma już powodów do narzekań. Inbox jest, działa świetnie i zdecydowanie warto dać mu szansę. Chyba, że zakochaliście się w Outlooku, który z jakiegoś powodu potrafił zawitać także na dużych ekranach sprzętów z iOS od samego początku. I przy okazji (choć to subiektywna ocena) odrobinę lepiej wykorzystał dostępną przestrzeń.

Aktualizacja: Okazuje się, że dzisiejsze nowości nie zakończyły się na nowej wersji dla iPada. Oprócz wsparcia dla tabletu Apple, Google umożliwiło dziś korzystanie z Inboksa także osobom posiadającym przeglądarki Safari oraz Firefox. Do tej pory oficjalnie wspierany był jedynie Chrome.

Chcesz zaproszenie do Inboksa?

W redakcji Spider’s Web mamy sporo zaproszeń do Inboksa, którymi chętnie się podzielimy. Jeśli chcesz sprawdzić nową skrzynkę Google na własnej skórze, to napisz na adres – newwalk+inbox@gmail.com.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst